Windows Boot Manager چیست؟

اگر آیکون وای فای در این بخش قرار ندارد، روی بخش خالی تسکبار راست کلیک کنید. ● در Power Options به سمت پایین بیایید و بر روی مربع کنار Energy Saving settings کلیک کنید تا گزینههای دیگر نمایان شوند. همانطور که از اسم Startup Repair مشخص است، از این قابلیت برای تعمیر نرم افزاری سیستم به کار می رود، که در منویی به نام System Recovery Options قرار دارد. Advanced Options رفته و گزینه Pause Updates را روی تاریخی مشخص قرار بدهید. تا مدتی قبل، کاربران ویندوز 10 هوم هیچ حق انتخابی برای مشخص کردن بازه زمانی دلخواه به منظور دریافت آپدیت نداشتند، چرا که این کار به صورت خودکار صورت میگرفت.

کاربران Windows 10 Home باید از نرم افزارهای جانبی مخصوص رمزنگاری هارد دیسک همچون VeraCrypt استفاده کنند. همانند نرم افزار ریموت دسکتاپ و رمزنگاری پیشفرض ویندوز 10، در این رابطه نیز برنامههایی جایگزین برای کاربران ویندوز 10 هوم وجود دارد. اگر بخواهیم این قابلیت را با ویژگیهای کروم بوکهای گوگل مقایسه کنیم، ویندوز ۱۱ بدون شک فاصله بسیار زیادی تا ارائه یک تجربه مطلب از اندروید روی سیستمهای رومیزی دارد. بنابراین اگرچه مابین دو نسخه نام برده شده سیستم عامل ویندوز تفاوت هایی وجود دارد و نسخه اینترپرایز در مقایسه با نسخه پرو قابلیت های بیشتری را ارائه کرده است، اما تقریبا 90 درصد این قابلیت های اضافه اصلا برای یک کاربر معمولی و نرمال مهم و قابل استفاده نیستند.

این نرم افزار توسط یک شرکت آمریکایی توسعه داده شده و ثبات بالایی در عملکرد دارد. از طرفی دیگر، برای همه ویژگیها و نرم افزارهایی که به صورت پیشفرض، یکپارچه با ویندوز 10 پرو عرضه میشوند، جایگزینی رایگان وجود دارد. در ویندوز 10 هوم، هیچ قابلیت ضروری حذف نشده و ابزارهای مورد نیاز کاربران خانگی در اختیارشان قرار دارد. این مورد برای بسیاری از کاربران عالی خواهد بود، اما کاربران پیشرفته ممکن است محدود شده باشند. با این حال از آنجایی که سیستمی که تست در آن انجام شده از رم ۸ گیگابایتی برخوردار بوده ممکن است این میزان مصرف چندان تفاوتی ایجاد نکند اما اگر سیستم شما به طور مثال۲ گیگابایت رم داشته باشد پیش از شروع برنامههای کاربری ۶۰ درصد رم شما در اوبونتو مصرف خواهد شد و این رقم در ویندوز ۱۰ به ۹۰ درصد میرسد.

از آنجایی که ویندوز سرور و ویندوز از یک پایه کد استفاده میکنند شما میتوانید بسیاری از کارها را روی هر دو انجام دهید. کنترل های برنامه را می توان با انجام داد صفحه کلید و ماوس یا با وسایل جانبی مانند کنترل از راه دور. همانطور که خرید یک سیستم کامپیوتری با سخت افزاری دارای توان پردازشی بالاتر از نیاز شما، دور ریختن پول است، در صورت عدم نیاز به Windows 10 Pro نیز تنها پولتان را هدر دادهاید.

” به عنوان یکی دیگر از تفاوت های Windows 10 Enterprise و Windows 10 Pro به قابلیت Endpoint Detection and Response اشاره داشته باشیم. اما اگر بخواهیم ایده مایکروسافت در ارائه این نسخه های سیستم عامل مذکور را مورد ارزیابی قرار دهیم باید بگوییم که Windows 10 Enterprise اصلا برای کاربران عادی و سیستم های خانگی تدوین نشده است! برخی ویژگیهایی که در ابتدا با هدف راضی نگه داشتن بیزینسها در ویندوز 10 پرو توسعه پیدا کرد، برای کاربران خانگی نیز کاربردی و در برخی مواقع ضروری است. دقیقا مانند ویندوز xp طراحی و توسعه داده شده است.

” باید با توجه نیاز شما داده شود. و سپس با استفاده از ابزار System Restore کامپیوتر خود را به وضعیتی که سیستم شما در آن وضعیت بدون اشکال کار می کرده است برگردانید . این قابلیت سبب میشود که یک ایزولهسازی امنیتی مجازی به وجود آید و به موجب آن فقط کاربرانی قادر به ساین این (Sign in) شدن در ویندوز باشند که به آن ها دسترسی ویژه داده شده و به نوعی کاربر ممتاز تعریف شوند.

یکی از دلایل بالا نیامدن ویندوز میتواند ایراد در این سکتورها باشد. شاید ویژگیهای بالا شما را به ارتقا از ویندوز 10 هوم به پرو ترغیب کردهاند، اما نباید خیلی جو زده عمل کرد! گاهی سیستم عامل نمیتواند بالا بیاید و شما تلاش میکنید، مشکل پیش آمده را با استفاده از قابلیت Startup Repair تعمیر و برطرف کنید، ولی این قابلیت قادر به بر طرف کردن مشکل نبوده و پیغام خطای (Startup repair cannot repair this computer automatically) را نمایش میدهد.

با این کار پنجره System Properties باز می شود. ابتدا با فشردن کلیدهای ترکیبی ویندوز به همراه R، پنجره معروف Run را باز کرده، عبارت regedit را کپی کنید و اینتر را بزنید. پس در انتخاب سرویس خود دقت کنید! اما اگر پیش از این نسخهای از ویندوز ۱۰ را روی دستگاه خود نصب کردهباشید، باید لایسنس دیجیتال از ویندوز ۱۰ در اختیار داشته باشید. قبل از این که به ادامه مطلب بپردازیم باید بدانید که اگر فکر میکنید چه نسخهای از ویندوز 10 برای شما مناسب است، نیازی به نگرانی در مورد نسخه اینترپرایز ویندوز نیست.

نرم افزار شبیهساز AMIDuOS به صورت پیشفرض از مارکت آمازون پشتیبانی میکند و در صورتی که می توانید برنامههای مورد نیاز خود را از این فروشگاه دانلود نمایید نیازی به نصب پکیج اپلیکیشنهای گوگل ندارید. بنابراین ممکن است در مورد انتخاب نسخههایی از ویندوز که در فروشگاه مشاهده نخواهید کرد برای مثال نسخه اینترپرایز ویندوز 10، گیج شوید. چنانچه مایل به مشاهده راهنمای نصب درایورها هستید، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

با EasyBCD، این امکان وجود دارد که ورودیهای لینوکس و نسخههای قدیمیتر ویندوز را به منوی سطح بالای BCD که هنگام بوت شدن دستگاه شما برای اولین بار مشاهده میشود، اضافه کنید. نسخه اینترپرایز ویندوز 10 بیشتر برای استفاده کمپانی ها، بیزینس ها و شرکت هایی ارائه شده که میخواهند سیستم های خود را با استفاده از یک بستر امنیتی بهتر به هم لینک کرده و از قابلیت های خاصی استفاده نمایند که عموما برای کامپیوترهای شرکتی کاربر دارد.

اگرچه قابلیت ها و ویژگی هایی که در این نسخه ارائه شدهاند بیشتر از ورژن پرو است اما اغلب این قابلیت ها اصلا برای یک کاربر معمولی قابل استفاده نیستند! طبیعتا این نوع قابلیت هم اصلا برای کامپیوتر های خانگی و شخصی کاربردی ندارد! طبیعتا همچنین قابلیتی برای یک فرد که در منزل و کامپیوتر شخصی خودش از ویندوز 10 استفاده میکند هیچ کاربردی ندارد و فقط میتواند برای کامپیوترهای شرکتی مناسب باشد. از ویژگیهای کلی ویندوز 7 پرو این نسخه بسیار محبوب که بیشتر مورد توجهاست میتوان به پشتیبانی از قابلیت چند لمسی، طراحی دوباره ویندوز شل، نوار وظیفه و یک سیستم شبکه خانگی به نام گروه خانگی نام برد، همچنین به نقل از مسئولان مایکروسافت، ویندوز ۷ نسخه ارتقا یافته و بهینه شده ویندوز ویستا میباشد.

اگر پیشتر کاربران نسخه Home بوده و اکنون میخواهید آن را به Pro ارتقا بدهید، باید 99 دلار بپردازید. بر خلاف ویندوز 7 و 8.1، که در آن ها نسخه اصلی به طور قابل توجهی با ویژگی های کمتری نسبت به همتای حرفه ای خود فلج شده بود، ویندوز 10 هوم مجموعه بزرگی از ویژگی های جدید را بسته بندی می کند که باید نیازهای اکثر کاربران را برآورده کند. با ظهور ویندوز ۱۰ مایکروسافت یک ویژگی جدید در سیستمعامل ویندوز راهاندازی کرد که مدتها قبل در لینوکس و مک وجود داشته است.

هر دو ویژگی نام برده منحصر به ویندوز 10 پرو است. اگرچه برخی ویژگیهای ویندوز 10 پرو برای گیمرها مفید است، اما استفاده از این نسخه مزیت خاصی روی هم رفته ندارد. به عقیده ما اگر یک کاربر معمولی هستید و میخواهید به طور نرمال و عادی از ویندوز استفاده کنید، ورژن پرو انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود اما اگر به عنوان یک کاربر حرفهای میخواهید از ویندوز 10 در محیط های شرکتی استفاده نمایید، میتوانید نسخه اینترپرایز این سیستم عامل را برگزینید. اگرچه توصیه ما این است که در صورت عدم استفاده حرفهای از قابلیت های نسخه اینترپرایز ویندوز 10، حتی روی سیستم های شرکتی هم نصب نسخه پرو این سیستم عامل میتواند تجربه بهتری را برایتان به همراه داشته باشد.

این مرورگر بی شک یکی از سه مرورگر محبوب در بین تمام کاربران جهان است. همچنین کابلهای مربوط به صدا، پورتهای مربوط به صدا، اتصالات، هدفون و تمام بخشهای سخت افزاری را نیز به صورت چشمی بازدید کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. تمام ویرایشهای ویندوز ۷ قابلیت پشتیبانی از پردازندههای ۳۲ بیتی (x86) را دارا میباشد و تمام ویرایشهای ویندوز ۷ به جز Starter با قابلیت پشتیبانی از پردازندههای ۶۴ بیتی (x64) ارائه میشود.

پیشنهاد میشود درباره حافظه پنهان اندروید بخوانید. چه کسانی از شبیه سازهای اندروید برای ویندوز استفاده می کنند؟ اندروید یک سیستم عامل موبایلی است که توسط گوگل ارائه شده است. مسلما با خرید لایسنس Windows 10 Pro مایکروسافت و فعالسازی آن تجربه کاربری بهتری خواهید داشت و از حجم کمتر سیستم عامل و اشغال فضای کمتر بر روی هارد سیستم هم بهرهمند میشوید. به عنوان مثال یکی از قابلیت هایی که در Windows 10 Enterprise ارائه شده و Windows 10 Pro از آن بهره نمیبرد، قابلیتی است که اصطلاحا به آن Credential Protection میگوییم. یکی از سوالاتی که خیلی از کاربران قبل از خرید پروداکت کی (Product Key) ویندوز 10 مطرح میکنند مربوط به تفاوت ورژن های مختلف این محصول، به ویژه نسخه های پرو (Pro) و اینترپرایز (Enterprise) میشود.

دیدگاهتان را بنویسید