۱۰خاصیت باور نکردنی شیر گاومیش و تفاوت آن با شیر گاو

همچنین به ازای هر میکروگرم در میلی لیتر شیر گاومیش میزان میانگین تیامین، اسید نیکوتینیک و ریبوفلاوین به ترتیب 50/0 ،83/0 ،07/1 است. فراهم کردن نیازهای زمانی برای استراحت ممکن است منجر به تولید شیر بیشتر و وقوع کمتر لنگش گردد. گاومیش در بین حیوانات اهلی تولید کننده لبنیات و دیگر فرآورده های مورد نیاز انسان، یکی از کم توقع ترین حیوانات است که به علوفه کم و کیفیت پایین نیز قانع بوده و به حیات و تولید خود ادامه داده است ولی آنچه مسلم است بالا بودن کیفیت و حتی کمیت غذای مصرفی گاومیش تأثیر بسزایی در بهبود تولید گاومیش خواهد داشت چرا که یک تغذیه مناسب باعث تولید شیر بیشتر و با کیفیت تر (حتی از لحاظ کمی در سطح گاوهای دورگ) و هم گوشت با کیفت تر و بهبود سایر مسائل اقتصادی و مدیریتی می گردد.

بیشتر بافرهای متداول در جیره گاوهای شیری جوش شیرین، میزان ماده خشک ، درصد چربی شیر درصد تولید شیر را افزایش می دهد. گاوهای سیستانی به علت قرن ها زیست آزاد و بدون قید و بند در دشت هامون و کنار دریاچه عادت به زندگي گروهی و گله ای کرده که اين امر اغلب مشکلاتی در اجرای برنامه هاي تحقيقاتی که بعضا” بايستی دامها در گروههای کوچک و يا انفرادی نگهداری و مورد آزمايش و بررسی قرار گيرند، بوجود مياورند.

پروتئین یکی از مهمترین موادی است که باید سهم زیادی در جیره غذایی گاوهای شیری داشته باشد و مصرف آن برای رشد باکتری های شکمبه حیاتی میباشد. اين طرز اندازهگيرى ثروت هنوز هم در بعضى از کشورهاى آسيائى و آفريقائى متداول است. بهتدريج ارزش اقتصادى اين حيوان روزبهروز زيادتر شد بهطورى که اساس کشاورزى قرار گرفت و در آسياى مرکزى واحد اقتصادى بهشمار مىرفت و شاخص دارائى اشخاص و اقوام بود و ثروت هر فرد يا هر قبيله يا هر جامعه را از روى تعداد گاوهاى آنان قياس مىنمودند و بقيه اموال و دارائىها را از روى گاو اندازه مىگرفتند.

فايده پژمرده کردن, معمولاًً دسترسی به روزانه 100 تا 150 گرم افزايش وزن زيادتر است, اما ضرر درو و سيلو کردن مستقيم علوفه را می توان با مصرف خوراکيهای متراکم يا با استفاده از افزودنی های موثر که برای اطمينان از خوب محافظت شدن علوفه سيلويي مصرف می شوند, جبران کرد. قیمت های ما بر اساس نرخ روز کشتارگاه می باشد که به صورت روزانه در سایت اتحادیه درج می گردد. يكي از مشكلاتي كه گاوداران با آن مواجه بودند فروش شير بود زيرا نگهداري شير به مدت چند روز مشكل ميباشد.

ارزش گاو در مصر و بابل از چهارهزار سال قبل از ميلاد مسيح کاملاً معلوم بوده است و اهميت اين حيوان آنقدر زياد بود که بشر آن روز ربالنوع زراعت و ازدياد محصولات کشاورزى را بهصورت گاو ترسيم مىکرد. به دنبال آن در سال 1903 الكساندر گيليز استراليايي ماشين شيردوشي جديد را ساخت آقاي گيليز يك كلاهك و يك لايه دروني به ماشيني كه قبلاً در بريتانيا ساخته شده بود اضافه نمود.

در ابتدا به صورت مختصر به مدیریت تغذیه ای در دوره اول خشکی یا Far off پرداختیم، سپس به دوره بسیار حساس انتظار زایش رسیدیم و سعی کردیم دید خوبی از تغذیه در این بخش به شما بدهیم، در ادامه به سراغ مهم ترین بایدها و نبایدهای تغذیه در این دوره رفتیم، اهمیت نمره وضعیت بدنی و حفظ آن در دوره خشکی را مورد بازبینی قرار دادیم و در آخر، به کاربردی ترین افزودنی هایی که می توان در دوره خشکی به عنوان ابزار مدیریتی استفاده کرد پرداختیم. علاوه بر فروش گوسفند زنده در این وب سایت سعی می کنیم که مهم ترین نکات آموزشی در شغل دامپروری را نیز به شما معرفی نماییم .

همیشه تلاش همکاران ما ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی به شما بوده است . عبارت بودند از: بهبود چشمگير تغذيه ومديرت گاوداريها همراه با تلاش جهت دستيابي به توان ژنتيكي بالا جدول زير ميزان افزايش توليد شير بر اساس دادههاي حاصل از مؤسسه كشاورزي آمريكا از سال 1940 تا سال 1995 را نشان ميدهد. زيرا وقتي حيوان حداكثر توليد را خواهد داشت كه نيازهايش از لحاظ انرژی، پروتئین و سایر مواد مغذی تأمين شده باشد.

با زياد شدن جمعيت و افزايش تقاضا براى شير و گوشت گاو، عدهاى از مردم بهجاى زراعت به چوپانى و پرورش گاو روى آوردهاند، اين دسته از مردم بهصورت کوچ زندگى مىکردهاند و براى تهيه علوفهٔ مورد نياز گلهٔ خود همواره در حرکت بودهاند. همان طور كه گفته شد با افزايش جمعين نياز به شير و فرآوردههاي آن به شدت افزايش يافت بنابراين ميزان شير توليدي به ازاء هر رأس گاو نمي توانست جوابگوي نياز جامعه باشد.

شواهدي ديگر نشان ميدهد كه در همين زمان, اهلي شدن گاو در اروپا به طور جداگانهاي نيز انجام شده است. تبصره۱: نظر به اینکه پروانه مورد نظر به نام متقاضی صادر می شود.باید افراد نام برده، طی استشهد اراضی مشاع(فرم شماره ۵) متعهد شوند که پس از تقسیم و افراز ملک، زمین یاد شده در تصرف شخصی که پروانه به نام او صادر خواهد شد، باقی بماند. در این بررسی، از شجره 382831 گاو نر و ماده هلشتاین ایران، که طی سال های 1346 تا 1378 توسط مرکز اصلاح نژاد دام کشور از گلههای مختلف ثبت مشخصات و جمع آوری شده بود، برای محاسبه ضریب هم خونی استفاده شد.

كتيبهاي از معبدي در عراق به دست آمده كه مربوط به 4500 سال پيش از ميلاد مسيح ميباشد وشخصي را در حال دوشيدن شير از گاو نشان ميدهد. دليل ديگري كه پيشرفت صنعت در زمينه اصلاح دام و ژنتيك همراه با افزايش جمعيت و نياز انسان به سبب پيشرفت در حرفه گاوداري در طول دو سده گذشته شد. گاومیشان هندی که با نام گااور نیز شناخته می شوند، بزرگ ترین گونه پستانداران زیر شاخه گاوان به حساب می آیند. در pH 5/6 حدود ۴۰ درصد NDF جیره اما در pH 5/5 نزدیک به ۲۰ درصد آن هضم و در pH 5 اصلا هضم NDF وجود نخواهد داشت.

این حیوان با این که جثه درشت و وزن سنگینی دارد، اما می تواند با سرعت بالایی بدود. از خاک با کیفیت و مناسب با زهکشی مناسب و ضدعفونی شده مخصوص کاکتوس در گلدان جدید استفاده نمایید. ارتفاع آخور از سطح زمين در قسمت داخلی بايد حدود 30 سانتيمتر باشد تا از ريخت پاش علوفه جلوگيری شده و در ضمن دام قادر باشد از عمق 70 الی 110 سانتيمتر مواد غذايي که در داخل آخور ريخته شده استفاده نمايد. تا اواسط سده هيجدهم ميلادي گاوهاي كوهاندار هندي يا زيبو فقط تا آفريقا و بخش هايي از آسيا گسترش يافته بودند.

دیدگاهتان را بنویسید