گوسفند رومانف – شرکت تولیدی صبا دام تهران

گاوآهن برگرداندار بر اساس نحوه عملیات (یک طرفه و دوطرفه بودن)، چگونگی اتصال به تراکتور (سوار، نیمه سوار و کشیدنی)، عرض خیش (30 تا 50 سانتیمتر) و همچنین تعداد خیش (1 تا 12 خیش) تقسیم می شود. گوسالههای نر به دلیل داشتن سرعت رشد بالا برای پرواربندی مناسب هستند و برای دامداران شیری یک منبع درآمد کمکی بسیار مهم فراهم میسازند. ۲. همانطور که می دانید چربی شیر میزان انرژی موجود در آن را نشان می دهد که در ۱۰۰ میلی لیتر، شیر گاومیش ۱۱۷ کیلو کالری انرژی و شیر گاو ۶۷ کیلو کالری انرژی دارد و بر اساس تحقیقات انجام شده هر دو شیر از نظر هضم قابلیت برابری دارند و همچنین بر افزایش رشد تاثیر یکسانی می گذارند.

بنابر این گزارش، گاو شیری( نام گاو «گل خاتون» است) متعلق به آقای نصیر خاری، یكی از این دامهاست كه ركورد ثبت و تایید شده تولید شیر آن كه توسط كارشناسان مركز تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی و معاونت امور دام سازمان جهاد كشاورزی استان گلستان برابر 161 تا 185كیلوگرم در روز بوده است.علاوه بر این گزارش ركورد تولید شیر این دامداری نیز به طور مستمر و روزانه به معاونت امور دام گزارش میشود.«گل خاتون» در تاریخ 29/9/86 گوساله نری را به دنیا آورد و بعد از آن تاریخ تولید شیرش به شكل فوقالعادهای افزایش یافت، جالب اینكه این گاو بعد از چهارمین زایش نیز این شكل افزایش تولید را نشان داد و اوج تولید 104 كیلوگرمی هم تاكنون داشته است.«گل خاتون» 6 بار در روز دو شش میشود و غذای مصرفی آن حدود 50 كیلوگرمی است كه این میزان خوراك حدود 2 برابر یك گاو پر تولید است.اهمیت تولید شیر گل خاتون وقتی روشنتر میشود كه بدانیم در حال حاضر بهترین گاوهای موجود در ایران بیشینه تولید حدود 70- 60 كیلوگرم را نشان میدهند كه این گاوها نیز تعداد محدودی هستند، ولی یك چنین تولیدی با توجه به شرایط معمول در گاوداریهای موجود نه تنها در كشور ما بلكه در جهان بیسابقه است.گل خاتون تاكنون 5 گوساله به دنیا آورده كه 2 راس از آنها نر و 3 راس ماده بوده و كارشناسان معاونت امور دام استان شناسنامه گاو دورگ یا آمیخته برای این گاو صادر كردهاند.

نژاد گاو سمینال جمعیتی بالغ بر ۴۰ تا ۶۰ میلیون دام در شش قاره جهان دارد که اولین بار در اوایل سال ۱۸۸۷ به کشور آمریکا فرستاده شد. در سال ۱۸۷۸، موتور با احتراق داخلی ظاهر شد و در نهایت، جان فرولیچ (John Froelich) در سال ۱۸۹۲، توانست نخستین تراکتور عملیاتی با موتور بنزینی را تولید کند. در ظاهر مشخص است که دور گردن آن به شک یک دسته گل که به گردن آن انداخته اند دیده می شود.

چگونه یک کتاب خوب بخریم؟ در سال ۱۸۰۶ کانتونهای سوئیس کتاب انساب را برای این نژاد منتشر کردهاند و این دامها براساس اسناد و شواهد جزو اموال ثبت شده کلیسا و سکولارها در غرب سوئیس بوده است. اما در واقع این نژاد گاو متعلق به کشور سوئیس است که در حال حاضر در کشورهای مختلفی از جهان پرورش می یابد. نژاد سمینتال به دلیل زیستگاه اولیه آن که متعلق به مناطق سردسیر اروپایی و نقاط مرطوب می باشد در اغلب مناطق سردسیر کشور به راحتی و در مناطقی دیگر که تابستان آن حداکثر 35 درجه باشد دوام می اورد.

از جمله کشور هایی که نسبت به واردات این نوع دام و تولید گوساله هایی با این نژاد در جهت افزایش جمعیت این دام اقدام نموده است، می توان به ایران اشاره کرد. اشاره کرد. قیمت هر دو نوع نیز به نسبت سایر نژاد ها بالاتر می باشد. این گاو آهن ها بسته به مدل در انواع تک خیش تا چند خیش تولید شده اند. این گونه در زمینه تولید شیر و گوشت بسیار مناسب می باشد و به دو منظور افزایش وزن جهت ذبح و همچنین در جهت استفاده از شیر و سایر مزایا نگهداری می شود.

درصد چربی شیر این نژاد در حدود 4 می باشد که از این نظر بسیار عالی می باشد و قابل استفاده برای مصارف مختلف می باشد. شیر با کیفیت و پر از مواد معدنی و پروتئین های ضروری برای بدن در کنار داشتن درصد چربی کم سبب شده است تا شیر گاو سیمنتال به عنوان یکی از بهترین و با کیفیت ترین شیر ها شناخته شود. وزن کشتار بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ کیلوگرم و نسبت لاشه به وزن زنده بین ۵۷ تا ۶۰ درصد میباشد. نژاد رومانف اگر با نژادهای گوشتی سنگین وزن مانند شاروله و یا ایل-دو-فرانس (Île de France) تلاقی داده شود نتایج بسیار قابل توجهی از نظر افزایش وزن روزانه و راندمان لاشه نشان دادهاند و در فرانسه آمیختههای دو نژاد مذکور با رومانوف به وفور یافت میشود.

به این گونه که برای هر کیلوگرم قیمت مصوبی در نظر گرفته می شود. شاید برخی از افراد با مطالعه خصوصیات این دام به این فکر بیفتند که مطمئنا هزینه پرورش گوساله و گاو سمینتال بالا باشد و با توجه به میزان بازدهی ای که دارند باید هزینه زیادی نیز برای آنها در نظر گرفته شود. سکوهای یک تماشاخانه گاوبازی باید تقریباً کوتاه باشند تا تمام افراد حاضر لذت تماشای مراسم را دریافت کنند، افرادی که در سکوهای عقبی نشسته اند اکثراً مسابقه را بهتر از سایر گردهمایی هایی که میروند دنبال میکنند. گاوبازهای اسپانیایی برای مسابقات و سیرکهای مهیج ویژه کشورشان این بار از یک گاو ایرانی استفاده کردند.

او گفت این نخستین بار است که درجریان 25 سال ماموریت من یک پولیس جان اش را به خاطر فرو رفتن چنگال خروس در بدن اش از دست می دهد. هر گاو مولد در هر سال یک گوساله سالم هم به دنیا میآورد و این جز نقاط قوت این نوع نژاد است. موجو نام یک کمپانی انگلیسی است که تولید کننده فیگور های طبیعی حیوانات با مواد اولیه درجه یک میباشد. قبل از خرید تمام حیوانات شیرده را شخصا بررسی کنید مثلا چند بار شیرشان را بدوشید.

بعلاوه، دو بار خورک دادن در روز منجر به افزایش بازده خوراک، نشخوار کردن، و زمان خوردن شد. نژاد گاو سمینال جمعیتی بالغ بر 40 تا 60 میلیون دام در شش قاره جهان دارد که اولین بار در اوایل سال 1887 به کشور آمریکا فرستاده شد. با تصور اینکه این نژاد یکی از گاوهای کشور آلمان میباشد، سالهای زیادی این گاو را جزو نژادهای موجود در آلمان میدانستند اما بعدها مشخص شد که خاستگاه و زیست بوم اصلی آن در کشور سوئیس میباشد. با توجه به اینکه این گاو، بهترین نوع برای اصلاح نژادی است بنابراین اولین دسته از این گاوها در سال 1330 در دو نوع فلک فیه و مونت بیلیارد برای دو رگ گیری و تلقیح مصنوعی با گاوهای گوشتی و شیری وارد ایران شدهاند و هم اکنون نیز با عنوان یکی از بهترین نژادهای گاو در ایران شناخته میشود.

میزان تولید شیر در طول دوره شیردهی 4082 کیلوگرم می باشد که این مقدار در مقایسه با نژادی معمولی بسیار بالا و مناسب است. بازده تولید زیاد گاومیش شیری، عملکرد بالای شیر با چربی و مواد جامد بالا استفاده از شیر برای چندین غذای پختنی و غذای کودک، باعث شده که این حیوان برای کشورهای در حال توسعه بسیار ارزشمند باشد. شیر گاو و گاومیش هر دو دارای مقدار کمی اسید چرب ضروری هستند و چربی شیر گاومیش تاثیری بر میزان هضم آن ندارد.

۵. شیر گاومیش در مقایسه با شیر گاو کلسترول پایین و پروتئین بیشتری دارد. پایین بودن هزینه های نگهداری شامل هزینه های درمانی، تغذیه ای و … کشور هایی از جمله آلمان، ایتالیا و فرانسه جزو اولین کشور های پذیرای این نژاد بوده اند. معینی از این سلسله نفرت دارد و آنان را به اژدهایی تشبیه میکند که ملّت و کشور ایران را نابود کردند. انواع مختلفی از این دام در شهرهای ایران وجود دارد و برای مصارف تولیدی و تولید مثل از آنها استفاده میشود تا با افزایش جمعیت این نژاد، امکان سودآوری بیشتری از شغل دامداری برای افراد فراهم شود.

«أَعُوذُ»7ـ مسخره کردن، کار افراد جاهل و بیخرد است. خرید گوساله نر نژاد سمینتال Simmental یکی از رایج ترین معاملات در بازار دام زنده می باشد که توسط افراد انجام میگیرد. خیش های رو سرطحی یکی از مزایایی است که باعث میشود تا تراکتور با ایمنی کامل توانایی عبور از سطح زمین پیشرو گاوآهن را داشته باشد و درون جوی ها حرکت نکند ، گاوآهن های درون جویی نیازمند تراکتور های چرخی هستند تا تراکتور به منظور انجام عملیات شخم چرخ خود را درون چاله قرار دهد و پیشروی کند که همین امر باعث جمع شدن آب درون عمقی میشود که تراکتور در حال شخم زدن آن است و در نتیجه گاوآهن های روسطحی برای شخم مناسب ترند .

دیدگاهتان را بنویسید