گاو نژاد هلشتاین (holstein)

در ۱۳۴۸ گزارش شده است که وسیله شخم اهالی پاز، زادگاه فردوسی، روستائی در دو سه فرسخی شهر مشهد، تا دو سه سال پیش گاوآهن بود که با زور دو «ورزا» کشیده می شد. هر واحد گاوآهن بشقابی یا دیسکی شامل صفحه ای بزرگ و کاسه ای شکل است به قطر ۵۰ تا ۹۵ سانتیمتر که در طول یک محور مرکزی می چرخد . مراسم دوم مراسمی مذعبی برای احترام به سنت در در روز 10 اکتبر است. بهترین مجموعه برای کسب و کار زود بازده از ابتدا تا انتهای پرورش گاو و کسانی که به فکر کسب درآمد و موفقیت در این کار پرسود هستند100 درصد توصیه میشود.

با توجه به اینکهعوامل فرسایش دهنده کم است بایستی سالانه دوبار سم گاوها را بازدید و در صورت نیازمورد سم چینی قرار داد بایستی دقت شود که سم به صورت متواتوازن ومتعادل چیده شود وساختار طبیعییک سم معمولی را حفظ کند در صورتی که یک سم بیش از حد بزرگ شده باشدبا چیدن چند بار متوالی آن می توانیم آن رایکی در میان به حالت اول بازگردانیم درصورتی که دام به علت بزرگ شدن سم لنگ شده با برداشتن بافت مرده و یا درحال مردن وبخش های بر آمدهپنجه سم را ترمیم کرد. همچنین مدت زمان اعتبار آن 2 سال است و بعد از آن میتوانید برای تمدید آن اقدام کنید.

ورم پستان یکی از مشکلات جدی اقتصادی در گلههای گاو شیری بوده و همچنین یک بیماری پیچیده و پرهزینه است. پی آمد جابه جایی شیردان تجمع گاز در آن ودر نهایت نفخ که حیوانرا خواهد کشتاین عارضه در ۶هفته ی اول بعد از زایمان با فراوانی ۳ درصد رخ می دهد. و نتیجه ی آن کاهشگلوکز خون و افزایش موبیلیزه شدن ذخایر بدنی به ویژه چربی ها ست. بخشیاز لیپیدهایی که موبیلیزه شدهاند تبدیل به اجسام کتونی می شوند و اینبه علت نبود مقدارکافی اگزالواستات و تجمع استیل کوآانزیمA رخ می دهد. گاو در کف در طرف راست شکم است در دو ماهاخر آبستنی به علت رشد زیاد محوطه ی رحمیفضای شکمبه و سایر اجزای دستگاه گوارش محدود می شود و بعد از زایماناگر شکمبه دربازگشت به محلاصلی خود دچار تاخیر شود شیردان در فضای خالی زیر شکمبه به طرف چپحرکت می کند .و عوامل مثل تب شیر ، کبد چرب، ورم پستان به عنوان مستعد کننده ی اینعارضه به شمار می روند ناکافی بودن مقدار دریافتی خوراک از گاوهایزایمان کرده ویاکمبود علوفه یحجیم ویا عواملی که سبب کم تحرکی ماهیچه ها تجمع گاز در شکمبه می شودمانند غلات باعث این عارضه می شوند .

از موارد تعیین کننده در حذف گاوها ورمپستان است در یک مطالعه در سال ۱۹۹۸در DHI عنوان شده که ۱۵درصد موارد حذف مربوط بهورمپستان بوده در زایش سوم این مقدار به ۵/۱۸ درصد می رسد۱۰ . در فصل مورد بررسی، در میان اقلام گاوداری­ های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم ” گوساله نر زیر چهار ماه” (٢٢.٦ درصد ) و بیشترین آن مربوط به “گاو حذفی” (٧٥.٢ درصد) است. خروسک در فصل پاییز و زمستان رخ میدهد و اغلب به فرم خفیف خود محدود شونده، تظاهر مییابد.

آنرا با دست یا به وسیله ماشین خردکن به قطعات کوچک در می آورند تا دام به راحتی آنرا بخورد.چون دارای ماده خشک بالایی است مصرف آن باید با احتیاط انجام شود. لنگش درسه تیپ حاد ( بالینی ) که همراهخونریزی ومشکلات تنفسی و قلبی است و تحت بالینی با بروز۳-۱ ماه بعد از ایجاد نوعحاد در کف سم است و مزمن که با بزرگ شدن ورشد زیاد سم و ظاهر شدن بر آمدگی افقی دردیواره سم و پهن شدن آن همراه است . در صورتی که شما دامداران عزیز قصد دارید بیشترین بازدهی را از دام های خود داشته باشید می توانید اقدام به خرید رومانف کنید.

گاوها در اواخر شیردهی با بازدهی بیشتری انرژی را برای جایگزینی ذخایر بدنی از دست رفته استفاده میکنند (بازدهی انرژی برای جایگزینی ذخایر در اواخر شیردهی 75% در مقابل بازدهی انرژی 60% در دوره خشکی). متاسفانه بسیاری از گاوداران گاوهای اوایل دوره خشکی را فقط با سیلاژ ذرت و علوفه گراس با کیفیت پایین تغذیه میکنند و از دادن هرگونه مکمل پروتئینی خودداری میکنند بنابراین پروتئین جیره درسطح 8 تا 10% باقی میماند. نوع علوفه ای که گاودار می تواند برای تغذیه گاوهای گوشتی در نظر بگیرد می تواند کیفیت های متنوعی از لحاظ مواد مغذی داشته باشد .

کنترلامتیاز بدن گاو در دوره ی خشکی و جلو گیریاز چاق شدن بیش از حد (بالاتر از۳/۷۵ )،مصرف ۴-۳ کیلوکنسانتره در دوره ی انتقال ، مصرف خوراک با کیفیت جهث بالا بردنمقدار دریافتی و مصرف نیاسین gr/kg ۶ به مدت ۱۰-۲ روز قبل اززایمان. معمولاً در تغذیه ابتدای دوره خشکی تمهیدات مناسبی برای مکمل سازی ویتامینها و مواد معدنی در نظر گرفته نمی شود. در نهایت این کمیته در سال 2001 میزان پروتئینی بیش از 12 درصد را برای. چگونگی اهلی شدن گاو چندان مشخص نیست؛ اما با استناد به کتیبه ای که در یکی از معابد عراق به دست آمده، حدود چهار هزار و 500 سال پیش از میلاد مسیح، شخصی در حال دوشیدن شیر از گاو نشان داده شده است.

در حال حاضر، حدود یک میلیون و 600 هزار واحد دامداری زیر نظر اتحادیه­ی دامداران ایران مشغول به فعالیت هستند که وظیفه­ ی تامین گوشت و شیر کشور را به عهده دارند. مثلاً اینکه از این حیوان ۵۷ درصد گوشت گرفته میشود این در حالی است که از یک گوسفند معمولی حدود ۴۷ درصد گوشت گرفته میشود. حدود ۸۵ درصد موارد مبتلا به این بیماری نوزادان و کودکان هستند. ممکن است لنگیدن دام به علت مشکلدر بخش های بالاتر اندام حرکتی باشد که ضربخوردگی وشکستگی های که در پاهای جلویی وعقبی رخ می دهد؛ باعث لنگیدن دام می شود، که خود این ضرب خوردگی ها یابه علت کمبودعناصر معدنی موجوددر استخوان است و یا به علت نامناسب بودن بستر و ریل های انتقالو جایگاه شیر دوش نامناسب باشد .

اگر گاو از مواد معدنی و ویتامینهای ضروری در بخش اول دوره خشکی محروم شود اثر این کمبود و محرومیت ممکن است تا بعد از زایش مشاهده نشود اما اثر منفی متعاقباً حتمی خواهد بود. محققان ایالت میشیگان دریافتند که گاوهایی که در دوره خشکی افزایش وزن و افزایش چربی داشتند، در دوره شیردهی بعدی شیر بیشتری تولید کردند و احتمال آبستنی در اولین تلقیح آنها افزایش یافت. در یک مطالعه با افزایش پروتئین جیره تلیسه از 10 به 13% از روز 70 تا روز صفر قبل از زایش، تولید شیر در اولین دوره شیردهی از 1807 کیلوگرم به 11720 کیلوگرم رسید.

محتوای سدیم و پتاسیم علوفهها در این دوره اهمیت چندانی در وقوع تب شیر ندارد بنابراین میتوان از انواعی از علوفهها در این دوره استفاده کرد (چون ورود گاوها به دوره بالانس مواد معدنی 21 روز قبل از زایش صورت میگیرد). ابعاد علوفه از ۲.۵ سانتی متر نباید کمتر باشد ،مصرف خوراک به صورت TMP باشد تا گاو قدرت انتخاب نداشته باشد ، گرسنگی دادن به گاوبه دلیل تاخیر در شیردوشی باعث ایجاد ولع ومشکلات هضم خواهد شد. بهترین حالت، خشک کردن گاو در نمره وضعیت بدنی 3.5 و حفظ این نمره تا هنگام زایش است. هرگز نباید گاو را در دوره خشکی تحت رژیم کاهش شدید انرژی برای کاهش وزن و کنترل نمره وضعیت بدنی قرار داد، زیرا گاوها در شرایط کتوتیک قرار گرفته و شروع به ذخیره چربی در کبد میکنند.

تا قبل از سده­ی هفدهم میلادی، پرورش گاوبر اساس نیاز خانواده به این حیوان بود؛ اما شروع حرفه­ی گاوداری به صورت متمرکز به اوایل قرن 19 میلادی و ساخت اولین دستگاه شیردوشی در بریتانیا باز میگردد. امروز قصد داریم یکی از بهترین نژادهای گوسفندان پرورشی را به شما معرفی کنیم. سعی کرده ایم قیمت روز گوسفند زنده در شهرهای مختلف بخصوص شهرهای بزرگ را به طور کامل برای شما قرار دهیم. در این کتاب آموزشی سعی کرده ایم شما دامداران را در خرید یک گاو شیری خوب و پر محصول یاری کنیم. آنها ترجیحاً باید در اولین شیردهی جدا از گاوهای مسن و در محوطه های کاهی نگهداری شوند.

سران ازبک ها مسیقما سر از گریبان پان ترکیزم بیرون نموده و برای خود در پی هویت سازی ترکی اند و سخت کوشش دارند تا قوم هزاره را هم مانند قوم تاجیک در سمر قند و بخرا شناسنامه ترکی بدهند. از این رو در ایران نیز باید نژادی را برای تولید شیر انتخاب کنید که با ویژگیهای طبیعی این سرزمین سازگاری داشته باشد به عنوان مثال گاوهای شیری مناطق سردسیر دنیا، مانند گرینلند، نمیتواند در آب و هوای خوزستان زنده بماند و سرمایهگذاری شما را با بحران مالی شدیدی رو به رو خواهد کرد. انتخاب در اروپا در ابتدا برای سه ویژگی بود: شیر، گوشت و به عنوان حیوانات کار.

3.75) بیشتر در معرض کاهش اشتها کتوز و سایر مشکلات متابولیکی قبل و بعد زایش هستند. اگزالو استات به علت کمبودگلوکز دارد مسیرگلوکونئوژنز می شود نتیجه یاین فعل و انفعالات بالا رفتن اجسامکتونی خون است و حضور این اجسام در خون کاهش اشتها را تشدید می کندودام به سرعتلاغر می شود ومقدار شیر تولیدی کاهش می یابد و اجسام کتونی در شیر و ادرار مشاهدهمی شوند. این کمیته در سال 2001 پروتئین متابولیسمی مورد نیاز را بر اساس روزهای آبستنی و وزن تولد تخمین میزند و پیش بینی میکند گاوی با وزن 730 کیلو گرم که در روز 240 آبستنی قرار دارد، روزانه 14.4 کیلوگرم ماده خشک و 871 گرم پروتئین متابولیسمی نیاز دارد.

بیماری های متابولیک که اسیدوزمتابولیک باعث تولیداسیدلاکتیک می شوند و باکتریهای تولید کننده آن جانشین باکتریهای گرم منفی میشوندو باکتریهای گرم منفی مردهتولید آندوتریکسین می کنند و بدن گاو هم در پاسخهیستامین ترشح می کند که در بافت حساس بشره سم باعث تخریبمی شود . و این عوامل باعث کاهش امتیاز بدنی و وزن وتولید شیر می شود و باروری نیز کاهش می یابدو با توجه به فراوانی آن می تواندتاثیر معنی داری بر اقتصاد گاوداری داشته باشد .

انتظار میرود هر گاو در این دوره مصرف ماده خشکی معادل 2 تا 2.2% وزن بدن داشته باشد. بخش اول دوره خشکی یا far-off از روز 60 تا 21 قبل از زایش را شامل میشود. تغییر سریع از علوفه به کنسانتره بالا سبب عدم سازگاری باکتریها به این تغییر میگردد و به علت کمی ماده مصرفی باکتریها بخشی از فلور شکمبه از بین میرود و از طرفی کاهش pH در هنگام وقوع اسیدوز به باکتریهایی که به این تغییر سریع pH به زیر ۶ حساس هستند آسیب زده و نابود میکند. ارزیابی کمی بیان ژنهای ادیپونکتین و گیرندههای آن با استفاده از آزمون PCR در زمان حقیقی کمی (qPCR Probe Maste Kit) و بر اساس روش مقایسه ای ΔΔCt-2 انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید