پرتقال و اسهال ؛ فواید و عوارض جانبی مصرف میوه پرتقال برای بیماری اسهال

ایل باشی شروع به نیایش و شکرگزاری از نعمت های خداوند می کند و در ادامه دعای ویژه جشن را به دو زبان آذری و فارسی می خواند. معمولا در فصل بهار و با گرم شدن هوا، در محدوده دمایی ما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد جوانه زنی و فعالیت درخت انگور شروع می شود. اما در سال روان خورشیدی برداشت انگور به ۱۴۰ هزار تن رسیده و این ارقام نسبت به سال گذشته افزایش ۱۵ درصدی را نشان میدهد. با اینکه مصرف ویتامین C کافی به عنوان یک آنتی اکسیدان ضروری و بسیار مفید است، اما مقادیری که برای مقاصد درمانی برای سرطان مورد نیاز است فراتر از مصرف خوراکی آن خواهد بود.

در فصل پاییز ( در این فصل به هیچ عنوان آبیاری فیزیکی نکنید ) درخت پرتقال به آبیاری نیاز نخواهند داشت و بارندگی در این فصل ، آبیاری را برعهده دارد . شباهت بسیار زیادی با کلمه ی کره در فارسی دارد. کلمه ی انگلیسی ” Colt ” به معنی کره اسب است. شانزدهمین کلمه ی انگلیسی که ریشه فارسی دارد کلمه ی انگلیسی ” Caravan ” است. همچنین که این واژه در زبان انگلیسی کاربرد دارد واژه های Soie در زبان فرانسوی و کلمه ی سیرا در زبان عربی که به همین معنا معنا هستند کاربرد دارند. همچنین ممکن است از این روش در دریچههای سهلتی و ریوی و به ندرت در دریچه آئورتی استفاده شود.

پرتقال سرشار از ویتامین های B,C دارای آهن ، کلسیم ، فسفر ، پتاسیم ، سدیم و مس است. اگر پرتقال با غذای غنی از آهن خورده شود، ممکن است به جلوگیری از کم خونی کمک کند. اثرات درمانی آهن خوراکی بستگی به میزان آهن المنتال آزاد شده دارد . فلاونوئیدها – به خصوص هسپریدین – در پرتقال ممکن است اثرات محافظتی در برابر بیماری های قلبی داشته باشد. بعضی شاخههای سرخرگها خیلی کوچکند، لذا اصلاح آنها با عمل جراحی بایپس ممکن نیست و انسداد این سرخرگهای کوچک ممکن است منجر به آنژین قلبی شود. به توصیه پژوهشگران ، ایجاد تغییرات ساده و کوچک در تغذیه روزانه مانند مصرف بیشتر میوهجات و سبزیجات سرشار از فلاونید ، فواید چشمگیر و واقعی روی سلامت مغز دارد.

اگر خواب ببینید که کسی از باغ انگور شما دزدی میکند، کسی به مال شما آشکارا چشم طمع دارد. اگر در خدمت سلطان هستی ودر خواب ببینی با اهل و عیال و زن و فرزند خودت انگور را در معصر میفشاری، تـو و اهل و عیالت در خدمت سلطان بـه سود و منفعت می رسید، ولی اگر در خدمت سلطان نیستی، مردی باعث می شود کـه کاری بـه دست آوری. در یکی از مطالعات انجام شده مشخص شد افرادی که ۴۰۶۹ میلی گرم پتاسیم در روز مصرف کرده بودند ۴۹ درصد کمتر از سایر افراد به خاطر بیماری قلبی جان خود را از دست می دادند.

اگر هر یک از این علائم را تجربه میکنید، برای بررسی دقیق شرایط خود به پزشک مراجعه کنید. ضد اکسیدان ها نیز اطمینان می دهند که بدن و ذهن شما جوان و سالم باقی می مانند و علائم پیری را کاهش می دهد. پژوهشهای گذشته نشان داده بود که سایر غذاهای غنی از فلاونید مانند بلوبری ، برای تقویت قوه ادراک مفید و موثر است.البته محققان نوشیدن روزانه ۵۰۰ میلی لیتر آب پرتقال را توصیه نمیکنند اما براین باورند که یافتههایشان نشان میدهد عناصر و مشتقات آب پرتقال ، نقش مهمی در تامین مواد مغذی تقویت مغز بهعنوان بخشی از سلامت فرد دارد.

یک عدد پرتقال متوسط می تواند ۱۳۰ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین C، دو درصد از نیاز بدن به ویتامین آ ، ۶ درصد از نیاز بدن به کلسیم را تامین کند. پرتقال ممکن است برای سلامت قلب مفید باشد و از سنگ کلیه جلوگیری کند. تحقیقات نشان می دهد که اسید سیتریک و سیترات های پرتقال ممکن است به جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه کمک کند. خوردن روزانه کامکوات میتواند به مبارزه با عفونت ویروسی کمک کند. مصرف بیش از حد ویتامین C در بدن، میتواند منجر به زایمان زودرس شود. در دسته پرتقال های زودرس قرار دارد و میوه ان گرد و آبدار است.

این میوه خوشمزه، کالری اندکی دارد اما سرشار از مواد مغذی است، می تواند پوست شما را سالم و شفاف نگه دارد همچنین می تواند خطر بیماری ها در شرایط مختلف را کمتر کند. و همچنین کلمات” Navigate ” به معنای کشتیرانی و ” Navigable ” به معنای قابل کشتیرانی و کلمه ی ” Naval ” که به معنای وابسته به نیروی دریایی است از همین همین ریشه ی ناو آمده اند.

کلمه ی انگلیسی ” Devil ” نیز ریشه ای در زبان فارسی باستان دارد. این کلمه انگلیسی به معنای کاروان در فارسی است و ریشه فارسی دارد و از زبان فارسی به زبان انگلیسی وارد شده است. بسیاری از کلمات فارسی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در زبان انگلیسی وارد شده است و همین طور برعکس. این کلمه در زبان فارسی به معنای کیمیا است. این کلمه در فارسی هم به معنای ناو است که بیشتر به کشتی های جنگی گفته میشود.

این کلمه ی انگلیسی نیز از همان کلمه ی فارسی شغال گرفته شده است و به همان معنی شغال نیز است. کلمه ی Carcass انگلیسی از کلمه ی کرکس در زبان فارسی گرفته شده است و به معنی لاشه و مردار رواج یافته. از زمان های قدیم در این سرزمین پاد شاهان مقتدر ، دانشمند ان معروف ، علمای محقق و ادیبان پژوهشگر پرورش یافته اند . به خاطر داشته باشید که باید هنگام خوردن میوه در میان وعده به زمان صرف وعده اصلی دقت شود و دست کم تا 120 دقیقه تا وعده اصلی فاصله داشته باشد.

پزشکان سفارش میکنند که برای حفظ سطح مطلوب هموگلوبین سالم در بچه ها، دست کم ۱ میوه از خانواده مرکبات را روزانه در رژیم غذای بچه ها بگذارید . مصرف برخی از غذاها رشد جنین و کودک را به نحو عالی بهبود میبخشد، از این رو زنان و شریک زندگی آنها باید بدانند، چه غذایی را باید در دوران بارداری برای داشتن کودکی سالم مصرف کنند. رژیم و شیوه زندگی نقش مهمی در رشد جنین دارد. بر اساس مطالعه ای که در مجله Epidemiology منتشر شده است، مصرف موز، پرتقال و آب پرتقال طبیعی در دو سال اول زندگی می تواند خطر توسعه سرطان خون را در کودکان کاهش دهد.

مطالعه ای که در سال 2017 روی بیش از 13000 سالمند ژاپنی منتشر شد و در مجله تغذیه انگلیس منتشر شد نشان داد افرادی که هر روز مرکبات می خورند دو برابر بیشتر از کسانی است که هر روز مرکبات می خورند اگر این میوه ها را به مدت یک هفته یا بیشتر بخورند. در سراسر دنیا سن جمعیت بهسرعت در حال بالا رفتن است ، آمار نشان میدهد تعداد افراد ۶۰ سال به بالا تا سال ۲۱۰۰ سه برابر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید