پرتقال در دوران بارداری؛ خواص و مزایای پرتقال برای سلامتی در دوران بارداری – بچگی

اگر از فیبر خوراکی هم برای رفع یبوست یا کاهش وزن استفاده می کنید، بهترین زمان برای جذب آن صبح است و لازم است که قرص های مکمل ویتامینی و املاح همراه با آن میل نشوند چون فیبر مانع جذب ویتامین ها می شود. مصرف پرتقال برای یبوست مضر است. هنگام مراجعه به آرایشگاه توجه کنید وسایلی که استفاده میکنند چگونه نگهداری میشوند و مطمئن باشید برای شما از چه وسایلی استفاده میکنند.

به یاد داشته باشید که میزان مصرف روزانه تان نباید از حد تعیین شده تجاوز کند. به منظور سنتز نانو ذرات طلا با عصاره، میزان 400 میکرولیتر از عصاره گیاهی با 100 میکرولیتر از محلول نیترات طلا ترکیب شد، تغییر رنگ محلول در دمای اتاق نشانه تولید نانوذرات طلا می باشد. تقریباً تمام انگورهای تولید شده و تجاری که تولید می شوند خود گرده افشانی می کنند. یک اقدام مهم که باید در صورت کم خونی خفیف یا شدید انجام دهید، پرهیز از فعالیت جسمی سنگین است.

بدن قادر به توليد اين تركيبات مهم نيست. بتا كاروتن دربدن يك پوشش محافظ در مقابل راديكال هاي آزاد به وجود مي آورد . فلاونوئيدها مي توانند تشكيل راديكالهاي آزاد را كاهش دهند و يا آلفا را از اكسيده شدن حفاظت كنند و عمل LDLتوكوفرول موجود در پراكسيد اسيون چرب را به تاخير بيندازد . كاروتن موجود در پوست به عنوان يك محافظ درمقابل اشعه ماوراء بنفش عمل مي كند.

زرد آلو محافظي درمقابل صدمات ناشي از اشعه ما وراء بنفش خورشيددرتابستان مقدار كاروتن محافظ موجود درپوست كم مي شود و هر قدر اشعه ماوراء بنفش شديدترباشد، به همان نسبت كاروتن بيشتري در بدن مصرف مي شود. دانشمندان دانشگاه بوستون کشف کردند که ليکوپن موجود در هندوانه، پوست را در مقابل اشعه ماوراء بنفش حفظ مي کند. جوان كردن پوست با خوردن زردآلو بتا كاروتن موجود در زرد آلو مانع پينه بستن وخشك شدن پوست مي شود. خوردن لوبيا يا عدس حداقل دو بار در هفته احتمال پيشرفت سرطان سينه را در زنان كاهش مي دهدتحقيقات همچنين نشان داده است فوايد سلامتي سويا، از دانه هاي پروتئين دار سويا كه به طور طبيعي شامل «شبه فلاون ها» هستند، نشات مي گيرد (سس سويا، اگرچه از دانه هاي سويا گرفته مي شود، اما شبه فلاون ندارد.

این ترکیب به طور طبیعی کلسترول مضر که مسدود کننده دریچه های عروق است را کاهش میدهد. زیرا به سخن او، فصل برداشت انگور به زودی فرا خواهد رسید و در صورتی که این کشمشخانهها احداث نشوند، بخش بزرگی از حاصلات انگور هرات همانند سالهای گذشته تلف خواهد شد. این میوه بسیار شیرین است و به همین دلیل مورد علاقه ی مصرف کنندگان زیادی قرار میگیرد. در نت پایانی هم رایحه تونکا، بنزوئین و امبر وود (کهربا) سبب تشکیل بوی مطبوع شکلاتی مانندی در آن میشوند که با اضافه شدن رایحه شیرین و معطر مُشک سفید به ترکیب نت پایانی، بر ماندگاری این نت بسیار میافزاید؛ به نحوی که نت پایانی پایدارترین رایحه این عطر میشود و مدتها بعد از بین رفتن سایر رایحهها همچنان مشام شما را مینوازد.

خواص شیره نارگیل شیره نارگیل هم ملین و هم ضد اسهال است; برای رفع اسهال خونی مفید است; برای برطرف کردن آب آوردگی بدن از شیره نارگیل استفاده کنید. اگر از كرمهاي ضد آفتاب هم استفاده نشده باشد، قهوه اي شدن پوست راتسهيل واز سرخ وسوختن پوست جلوگيري مي كند. هندوانه خواص بسياري دارد از آن جمله ضد استفراغ و تهوع است. مخصوصاً براي افرادي که در تابستان دچار گرمازدگي مي شوند، نوشيدن آب هندوانه با کمي گلاب مي تواند مفيد باشد.

ويتامين هاي هندوانه خطر حمله آنها را به بدن تضعيف مي کنند. هنداونه به خاطر داشتن ويتامين C و ويتامين A و بتا- کاروتن و ليکوپين ، صدماتي را که در اثر استرس، استعمال دخانيات، سموم محيطي و داروها وارد مي شود کاهش مي دهد. گوجه فرنگي از نظر ويتامين A وC و فيبر بسيار غني است . گوجه فرنگي از نوع غذاهاي Lipophilic ( چربي دوست ) است . اما از آنجايي كه دم كرده اين برگها در بدن حيوانات آزمايشي توليد سم كرده است، استفاده از اين برگها توصيه نمي شود.مطالعه بر روي حيوانات ارتباط بين مصرف غذاهاي سرشار از فلاونوئيدها را با كاهش احتمال سرطان سينه نشان داده اند اما مشخص نيست اين رابطه در جمعيت انساني نيز صدق كند.

پژوهشی که روی هزاران مرد انجام گرفت نشان داد که خوردن 10 وعده يا بيشتر از گوجه فرنگی يا سس آن، تا 45 درصد از بروز سرطان پروستات جلوگيری می کندلايکوپن ممکن است چربی های خون که اصطلاحا “کلسترول بد” ناميده می شود را کاهش دهد و بدين ترتيب احتمالا از بيماری قلبی نيز جلوگيری می کند. تحقيقات نشان مي دهد افرادي كه از گوجه فرنگي يا فراورده هاي آن، زياد استفاده مي كنند، كمتر به سرطان سينه، پروستات و ريه مبتلا مي شوند. خوردن يک سيب در روز ، خطر ابتلا به آسم ، بيماريهاي قلبي ، سرطان ريه ، سکته مغزي و ديابت را کاهش مي دهد.

يك ضرب المثل قديمي مي گويد: ” با خوردن روزانه 1 عدد سيب هرگز نيازي به پزشك نداريد. ” سيب سرشار از پكتين است كه كلسترول خون را پايين مي آورد. پكتين كلسترول خون (LDL) را پايين مي آورد. خوردن روزانه 2 عدد سيب، كلسترول خون را بيش از 16 درصد كاهش مي دهد. 1. آیا خوردن آب پرتقال در دوران بارداری امن است؟ این آب میوه ها حاوی نگه دارنده هستند و با وضعیت شما سازگاری ندارند. همچنین مادر با مصرف انگور قبل و در حین بارداری وضعیت ژن جنین خود را بهبود می بخشد زیرا انگور فسفر دارد که فسفر از اجزای اسید نوکلئیک است که این اسید مسول تکامل ژنتیک جنین است.

بنابراین، پرتقال در بهبود بینایی جنین و حفاظت از نوزادان در برابر انواع مختلف بیماریهای مرتبط با چشم و پوست بسیار مفید است. پرتقال دارای ویتامین B6 و اسید فولیک می باشد و این دو ماده در دوران حاملگی اهمیت بسیار زیادی دارد. بهترین مشخصات تغذیه ای را با مجموعه وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز در دوران بارداری از جمله کلسیم و ویتامین D دارد. انگور دارای ویتامین های E و K است که در انعقاد خون اثر گذار هستند و در زمان زایمان مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید