نحوه رفع باگ ها و ایرادات نسخه جدید ویندوز

اگر شما هم راه حلی برای این مشکل در نظر دارید، آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. هر زمان که دکمهی پاور لپ تاپ لنوو را فشار میدهید، در چند ثانیهی آغازین شروع به کار ویندوز، مادربورد همهی قطعات سختافزاری سیستم را بررسی میکند. علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو، به سادگی میتواند چیزی مثل خراب شدن دکمهی پاور باشد. اغلب بوت شدن به حالت Safe Mode و حذف و نصب درایورها یا نرم افزارهای کامپیوتر ممکن است خطای Startup Repair حل شود.

اگر سیستم شما بیشتر از 4gb رم دارد بهتر است گزینه windows 10 enterprise 64 bite را انتخاب کنید تا ویندوز 64 بیتی برای شما نصب شود، چنانچه سیستم کمتر از 4gb رم دارد بهتر است گزینه windows 10 enterprise 32 را انتخاب کنید تا ویندوز ده 32 بیتی برای شما نصب شود. تبدیل گوشی به میکروفون کامپیوتر کار دشواری نیست و راههای مختلفی برای آن وجود دارد. اگر از آخرین آپدیتهای ویندوز ۱۰ و اندروید ۱۰ استفاده میکنید، ممکن است این نرم افزار روی آنها نیست باشد.

علت احتمالی این است که راه اندازی با وقفه مواجه شده است و نمیتواند به کار ادامه دهد شما باشد سیستم خود را به طور کامل خاموش کنید و دوباره راه حل را امتحان کنید. اما اگر شما هم از جمله افرادی هستید که قصد دارند ویندوز 11 را پیش از معرفی نسخه عمومی روی سیستم خود تجربه کنند، ادامه این مطلب را از دست ندهید. مؤسسهی StatCounter آمار خود را با استفاده از دادههای برگرفته از ۲.۵ میلیون وبسایت به دست آورده است.

در این شرایط نگران نباشید چون مشکلی برای ویندوز و اطلاعات آن به وجود نیامده است. نکته: برای فعال کردن مجدد فایروال، مسیر بالا را دوباره طی کنید و آن را فعال کنید. با این حال، این روش نیاز به شما دارد تا بتوانید به ویندوز وارد شوید تا بتوانید آن را در حالت ایمن در حالت راه اندازی مجدد بوت کنید. با این حال، ردموندیها میخواهند محصولاتشان را از طریق اپهای این سیستم عامل تبلیغ کنند و به نظر میرسد فایل اکسپلورر هم در آینده از تبلیغات در امان نخواهد بود. با این حال، کاربران گاهی با مشکلات متداولی در کار با لپ تاپهای لنوو روبهرو بودهاند.

هنگ کردن لپ تاپ یا قفل شدن لپ تاپ لنوو میتواند ناشی از مشکلات نرمافزاری یا سختافزاری باشد. حالا فقط دستورالعمل های مقاله من در بوت شدن به حالت امن در ویندوز 8 را دنبال کنید. اما به خاطر داشته باشید که انتشار و بروزرسانی کانال های بتا فقط هر چند هفته یکبار اتفاق می افتد. باز گرداندن سیستم به تنظیماتی که قبلا به خوبی در آن کار میکرده است را بازیابی یا ریستور کردن مینامند. این بخش در ویندوز ۱۰ بخش جدیدی است و آیکون آن در سمت راست نوار وظیفه و کنار ساعت قرار دارد.

اگر این مشکل بهطور ناگهانی رخ داده است، این احتمال وجود دارد که ویروسها به چارچوب ویندوز شما آسیب زدهاند. در ویندوز 10 دو راه برای دسترسی به صفحه گزینه های بازیابی وجود دارد. در واقع مایکروسافت در ویندوز 11 دسترسی به برخی قابلیتها مثل Secure Boot که استانداردِ پیسیهای UEFI هستند و همچنین قابلیتِ TPM را اجباری کرده و اگر فعال بودن این دو را روی سیستمِ شما تشخیص ندهد، ویندوز شما را را قابل ارتقا به ویندوز 11 نشان نخواهد داد. در صورتی که آپدیت جدیدی برای آن وجود داشت، اجازه دهید ویندوز به ارتقای خود بپردازد. احتمالا اگر مشکل شما با هیچ یک از روشهای بالا حل نشد، باید آپدیت اخیر را پاک کنید.

این تغییرات که ماهها پیش معرفی شده بودند، باعث میشوند طراحی منو استارت طراحی سادهتر و احتمالا برای بسیاری از کاربران جذابتر باشد. قدیمی بودن ویندوز هم میتواند باعث بروز مشکلات نرمافزاری، از جمله هنگ کردن ناگهانی لپ تاپ لنوو شود. ممکن است لپ تاپ شما آنتیویروس نداشته باشد! خبرهایی مبنی بر اینکه نسخه 32 بیتی ویندوز 11 به بازار عرضه نخواهد شد، در روز های اخیر شنیده شده است. شرکت مایکروسافت پیش از موعد و در روز دوازدهم مهر، رسماً ویندوز 11 را به کاربران خود عرضه کرد.

شما می توانید قیمت روز گوشی را در سایت تکنولایف مشاهده کنید. شبیه ساز اندروید که با نام امولاتور اندروید (Android Emulator) شناخته می شود به شما این امکان را می دهد تا برنامه ها و بازی های اندرویدی را بجای گوشی در کامپیوتر یا لپ تاپ خود نصب و اجرا کنید و آن را تبدیل به یک دستگاه اندرویدی کنید. مثل بسیاری از آپدیتهای نه چندان خوب ویندوز که مشکلات زیادی را برای کاربران رقم زدند و اگر آنها را پاک نکنید مشکلتان رفع نخواهد شد. در نهایت پس از چند لحظه با تصویر زیر مواجه خواهید شد که نشاندهنده اتمام فرآیند تنظیمات اولیه ویندوز است.

بالاخره انتظارها به سر رسید و نسخه جدید ویندوز در تاریخ 5 اکتبر (2021) منتشر شد. این نسخه طرفداران وفادار زیادی پیدا کرد و علیرغم اینکه چرخه عمر آن به طور رسمی در 14 آوریل 2014 به پایان رسید ، هنوز روی تعداد نسبتاً قابل توجهی از رایانه های شخصی استفاده می شود. در عوض، منوی استارت ویندوز 11 برنامههای پین شده شما را نمایش میدهد و با یک نوار جستجو به شما امکان میدهد برنامههای کمتر استفاده شده خود را پیدا کنید.

بدافزاری که فعالیت شما را ردیابی میکند؛ کرمهایی که به دادههای شما آسیب میرسانند؛ باجافزارهایی که اطلاعات حساس شما را گروگان گرفته یا نرمافزار RAT به وبکم کامپیوتر دسترسی پیدا میکند و موارد دیگر! برای مثال او پیشنهاد کرده که نرمافزار مرورگر فایل نیز از Tabها استفاده کند تا بتوان به صورت متمرکزتری به مرور همزمان چندین مکان در حافظه پرداخت. در این صفحه گزینه های مختلفی را مشاهده میکنید که ما برای تعمیر و بازیابی با ۲تا از این ابزار کار داریم . در صفحه دسکتاپ روی نوار جستجو کلیک کنید و عبارت Firewall را تایپ کنید.

در نهایت روی عبارت Go back to earlier build کلیک کنید. پایین بخش Go back to a previous version of Windows 10، گزینهی Get Started را انتخاب کنید. در سمت چپ صفحهی باز شده، گزینهی Restore Defaults را انتخاب کنید. دقت کنید که دمای بیش از حد لپ تاپ، میتواند به چیپستهای مادربورد صدمات جدی بزند. اول، شما می توانید با کلیک بر روی دکمه شروع جدید، که دوباره در فرم دیگری است، و سپس کلید SHIFT را نگه دارید و دکمه قدرت را فشار دهید. در حالی که هنوز کلید SHIFT را نگه دارید، روی Restartکلیک کنید. اگر آنتیویروس دارید، بررسی کنید که به آخرین بهروزرسانی مجهز است یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید