میزان مصرف قطره آهن و قرص آهن

جهت اصلاح پوست پرتقال از آب مقطر ، اسید و باز استفاده شده و ظرفیت جذب هر سه روش اصلاح، مورد ارزیابی قرار گرفت. گزینه های دیگر عبارتند از غلات صبحانه غنی شده با آهن، آب آلو، لوبیا خشک و نخود. پارامترهای مدل های ایزوترم لانگمویر و فروندلیچ برای جذب نیکل و روی در جدول 2 مشاهده می شود. یونجه از نظر اینکه دارای بسیاری از مواد معدنی می باشد شیره آن برای بچه هایی که در حال رشد هستند و استخوان بندی محکمی ندارند بسیار مفید است .

مصرف آب انگور قبل از وعده های غذایی نه تنها کمک می کند که احساس سیری بیش تری داشته باشید و کم تر بخورید، بلکه سیستم گوارشی را شارژ میکند و باعث میشود تا مواد غذایی با پتانسیل تولید چربی بالا، سریع تر سوزانده شوند. آب انگور فرنگی حاوی آنتی باکتریال است که در آن با عفونت مربوط به تقویت سیستم ایمنی مبارزه می کند. قارچ کپک پودری یکی از بیماری های است که این گونه را آلوده می سازد و برای مبارزه با آن باید از محلول قارچ کش استفاده شود، اگر حاشیه برگ های درختچه قهوه ای رنگ شود نشانه ی کمبود پتاسیم است، از دیگر مشکلات شایع ، بیماری کلروز است که ناشی از کمبود آهن و منگنز بوده و برگ ها به رنگ زرد در می آیند (گاهی بعلت قلیایی شدن بیش از حد خاک این بیماری رخ می دهد).

مردم با توجه به پایبندی به آداب و رسوم و همچنین به خاطر مقدس شمردن انگور، تا پیش از برگزاری مراسم جشن، از خوردن انگور خودداری می کردند و زنان و دختران اغلب از 15 روز قبل از مراسم روزه می گرفتند و روزه روز 15 خود را با انگور باز می کردند. آزمایش کنید که آیا مقصر اصلی دردهای فرزند شما پرتقال است یا نه؛ مصرف این میوه را قطع کرده و دوباره آن را به برنامه غذایی روزانه خود اضافه کنید و ببینید که آیا عوارض جانبی باز هم تکرار می شوند یا نه. به طور کلی مطالعه ایزوترم ها نشان می دهد که جذب روی بر روی پوست پرتقال اصلاح شده با قدرت و انرژی بیشتر صورت می گیرد.

جهت انجام این آزمایش ها محلول هایی با غلظت اولیه یون فلزی برابر 50 میلی گرم در لیتر تهیه شد. راندمان جذب نیز با افزایش غلظت ورودی یون فلزی، کاهش می­یابد(11). 3- افزایش غلظت اولیه فلز باعث افزایش میزان جذب در واحد جرم جاذب می­شود ولی این افزایش با کاهش درصد جذب فلز همراه است. تاثیر pH بر میزان جذب فلزات نیکل و روی بر واحد جرم جاذب های اصلاح شده در شکل 3 نشان داده شده است. لازم به ذکر است برای هریک از غلظت های یونهای فلزی، محلولهای اسیدی، بازی وخنثی ساخته شد.

جهت تهیه محلولهای حاوی فلزات نیکل و روی، از نمکهای نیترات نیکل و سولفات روی ساخت شرکت Merck آلمان استفاده شد. H اولیه محلولهای ساخته شده با استفاده از سدیم هیدروکسید1-1/0 مولار و هیدروکلریک اسید 1-1/0 مولار (ساخت شرکت Merck آلمان) و به وسیله pH متر در مقادیر دلخواه تنظیم شد. ابتداپوستهای پرتقال در هوای آزاد خشک شده، سپس آنهارا به تکه های کوچک خرد کرده و با استفاده از آب مقطر 2 بار تقطیر شستشو داده شد. جذب یون های فلزی تیکل و روی از مدل ایزوترم لانگمویر تبعیت می کند. وقتی محلول بازی یا اسیدی در خلل و فرج جاذب های پایه سلولزی نفوذ می کند، باعث می شود که سلولز نوع 1 به نوع 2 تبدیل شود و از طرفی با ورود عامل اسیدی وبازی کریستالیته سلولز کاهش یافته و سبب می گردد که سطح مخصوص و تخلخل جاذب افزایش یابد که همه این عوامل باعث افزایش میزان جذب می گردد (15). این نتیجه را Wan Ngah و Hanafiah(2008) و همچنین مهراسبی و فرهمندکیا (1387) که بر روی جذب سطحی جاذب اصلاح شده با باز و اسید مطالعه نمودند، نیز بدست آورده اند (12 و 16). با افزایش غلظت اولیه فلزات کارایی جذب کاهش می یابد.

غلظت اولیه فلزات 5/1 میلی گرم در لیتر بوده است و حداکثر و حداقل راندمان جذب به ترتیب در pH های 6 و2 بدست آمد. حداکثر راندمان جذب نیکل، با جاذب اصلاح شده با محلول بازی و برای روی با جاذب اصلاح شده با محلول اسیدی بدست آمد . حداکثر راندمان جذب در تیمارهای نیکل 34 و در تیمارهای جذب روی 47میلی گرم بر گرم جاذب بوده است.هرچه مقادیر غلظت اولیه یون فلزی در محلول افزایش داشته است، راندمان جذب کاهش می یابد. نبی و فاضلی پیشه (1377)، در مورد جذب یون­های فلزی Zn، Cd، Cr، Ni و Pb توسط خاک اره اصلاح شده با NaOH تحقیقی انجام دادند و گزارش نموده اند که عواملی نظیر نوع فلز، غلظت اولیه فلزات و pH محلول در میزان جذب مؤثر می باشند(9).

یک لایه دوم از پوشش محافظ در بالای انگورها همراه با پلاستیک سیاه یا پارچه عایق قرار می گیرد و سپس با خاک یا سنگ محکم می شود. آب پرتقال به عنوان منبع غنی کلسیم به تقویت استخوان های شما کمک می کند. اثرات غلظت اولیه یون فلزی ، دز جاذب و pH در میزان جذب بررسی شد و همچنین با استفاده از مدل های ایزوترم جذب لانگ میر و فروندلیچ ، ایزوترم جذب ارزیابی گردید و فرایند جذب با استفاده از این مدل ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

ضرایب ثابت مدل ها و ضرایب همبستگی(R2) از روی مدل های خطی در نظر گرفته شده با نتایج آزمایش های جذب با استفاده از نرم افزار اکسل بدست آمده و با یکدیگر مقایسه شدند. برای تعیین مناسب ترین pH برای جذب یون های فلزی، نمک های هر فلز به صورت جداگانه در غلظت های مختلف (5/1 ، 5/2، 5 ،5/7 و 10 میلی گرم در لیتر) توسط مقدار 3 گرم بر لیتر جاذب در گستره pH 2، 3، 4، 5، 6، 7 و 8 تکرار شد و نتایج مناسب ترین pH برای جذب بدست آمد. نتایج آزمایش در جدول 1 آورده شده است.

همچنین مقادیرb که از مدل لانگمویر محاسبه می شود نیز نشان دهنده انرژی جذب می باشد و نشان می دهد که انرژی جذب در فرایند جذب روی بیشتر از این مقدار در جذب نیکل است. اگر بدن به طور طبیعی به جنین واکنش نشان می دهد، می توانید 1-2 نارنگی در روز بدهید. بدن در درجه اول از آهن به عنوان بخشی از پروتئین های گلبول قرمز میوگلوبین و هموگلوبین استفاده می کند ، که برای انتقال و ذخیره اکسیژن ضروری هستند .

موادی که در این بخش قرار دارند، به بدن در چربی سوزی و کاهش وزن کمک میکنند. ب یک، ب دو، ب سه، ب پنج، فولات و بیوتین نیز میتوانند به کاهش وزن کمک کنند. سرشار از فیبر است و به دستگاه گوارش نوزاد کمک می کند. کاشت نهال در خاک چندین ماه به او استراحت می دهد. شاعری که به حق می­توان او را برجستهترین شاعر معاصر یمن لقب داد. حضرت دانیال (ع) میفرمایند: بیشتر از آنچه که امید داری به نعمت و خیر دنیا میرسی ولی اگر فصلش نباشد، ممکن است حرف خوب و خیری بزنی و یا ممکن است تعبیرش مال و اموال باشد.

منوچهر مطیعی نیز درباره دیدن انگور در خواب می­گوید: در خواب انگور نشان از امید دارد. و درباره آنچه شما به طور سربسته از زنان (در عده وفات) خواستگارى کرده یا (آن را) در دل پوشیده داشته اید بر شما گناهى نیست. نحوه خروج آب از این خروجیهـا ماننـد خـروج آب از یـک شـیلنگ است که شیر آن را کمی باز کرده و شیلنگ را بطور عمـودی رو بـه بـالا نگـهداشـته باشـیم (شکل ۸-۳ الف را ببینید). در ادامه آب پرتقال، آب لیمو ، پودر خردل، نیمی از نمک، پودر زنجبیل و جوزهندی را افزوده و همه مواد را بخوبی مخلوط کرده و برای یک ساعت در یخچال بگذارید تا بماند.

دیدگاهتان را بنویسید