صفر تا صد پرورش گاو گوشتی【0 تا 100】شغل پرورش گاو گوشتی+ آموزش

در بکارگیری گاوآهن برگردان دار یک طرفه نو یا زنگ زده، رنگ یا زنگ روی خیش ها را تا حد امکان پاک کنید تا حالت نچسبی مطلوب ایجاد شود. از یک خاک خوب زهکشی شده استفاده کنید. ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو نیز به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. سعی کنید میزان بار میکروبی شیر تولید شده در مجتمع پرورشی خود کاهش دهید . همواره در جیره غذایی آنها سعی کنید جیره غذایی مخلوط را به کار ببندید یعنی کنسانتره را بهتنهایی استفاده نکنید و یا علوفه را جدا از کنسانتره به قول ندهید و همیشه سعی کنید مخلوطی از کنسانتره و علوفه به گاوها بدهید.

درصورتیکه واحد شما موارد و ضوابط بهداشتی را بهدرستی رعایت میکند و دامها ازنظر سلامتی مشکلی ندارند میتوانید پروانه بهداشتی را دریافت کنید. معمولاً ٢ یا٣ بار و در بعضی از مواقع 4 بار در روز دوشیده میشوند درصورتیکه فاصله بین شیردهی یکسان باشد اختلاف در ترکیب شیرکم میشود.هنگامی که گاو4باردوشیده میشوددرصدچربی صبح بالاتر است .ازطرفی طول دوره شیردهی گاوی که4 باردوشیده می شودنسبت به گاوهایی که 2بار دوشیده میشوند بیشتر است.همچنین درصورتیکه گاوها٬یکبادرروزدوشیده شوندزودتر خشک میشونددرنتیجه مدت شیر دهی آنها کوتاهتر از 305 روز میشود .

گاوها از لحاظ نوع تولید سه دسته هستند: 1.شیرده(گاوهایی که عمده استفاده ی آن شیرشان است و بیشتر لبنیاتی ها این نوع گاوها را پرورش میدهند نمونه بارز این گاوها، گاو شیرده هلشتاین است. شواهد زیادی وجود دارد که از لحاظ فیزیولوژیکی ٬شیر دهی تاثیر زیاد و قابل ملاحظه ای بر رشد جسمانی حیوان دارد . هر چند که بین نژادهای مختلف گاوشیری تفاوتهایی از لحاظ سن بلوغ جسمی وجود دارد ولی در اکثر نژادهای شیری بلوغ جسمی در سنین بین 5تا7 سال میباشد ٬پس از این سن به دلیل کاهش فعالیت غدد پستانی و بروز اختلالات گوارشی میزان تولید شیر کاهش پیدامیکند .

از سویی، كاهش غلظت پروژسترون و افزایش استرادیول موجب تحریك فعالیت جنسی در مراحل پایانی دوره فحلی شد. ۲- سن دام : در حیوانات مسن به علت فعالیت بدنی زیاد که در طول حیات انجام داده اند، استحکام تار بافت پیوندی بيشتر است. این حیوانات بزرگ هستند و یک گوساله سالم می تواند بین 40-45 کیلوگرم وزن داشته باشد. علاوه بر این ، می تواند تا 580 کیلوگرم وزن داشته باشد. این گاوها به دلیل داشتن مقدار بالای پروانه (6٪ پروانه با 4٪ پروتئین) موجود در شیر آنها شناخته شده است. نژاد گاو شورت هورن متلعق به شمال شرقی انگلستان است که به عنوان یکی از برجسته ترین نژادهای گاو شیری و گوشتی در جهان شناخته می شود.رنگ نژاد شورت هورن قرمز ،سفید و یا قزل می باشد.امروز این نژاد را می توان در کشورهای زیادی نظیر انگلستان،جنوب آمریکا،ایرلند وآفریقای جنوبی یافت .

این نژاد بدن کمی دارد و به رنگ قهوه ای مایل به قرمز است. این گاوها با شرایط آب و هوایی گرم مطابقت دارند و امروزه حتی در مناطق ساوانا داغ برزیل نیز پرورش می یابند. همچنین شرایط محیطی گاوها باید بسیار مناسب باشند و شما باید هم در فصل گرما و هم در فصل سرما بتوانید محیطی مناسب برای گاوها فراهم بیاورید. این افزایش در تولید به دلیل بهبود شرایط جسمانی ٬رشدوتوسعه تدریجی بافت پستان به وجود آمده است به طوری که گاوها در زایمان اول تا ششم به ترتیب 100٬95٬92٬90٬85٬75درصداز ظرفیت نهایی خودرا تولید میکنند.

امکان جفت گیری با سایر نژادهای چند قلوزا نیز وجود دارد. رنگ پوست، گوشت و استخوان این پرنده زینتی، سیاه رنگ بوده و نسبت به گوشت سایر نژاد ها، طعم بهتری دارد. این نژاد یک نژاد دو منظوره است. در این کارگاه جناب آقای مهندس رحیمی و سرکار خانم مهندس رنجبر از شرکت آرین دلتا ژن (نماینده شرکت آلتا ژنتیک) در رابطه با کاربرد ژنتیک و اصلاح نژاد در صنعت گاو شیری، ارزیابی کاتالوگ اسپرم گاو هلشتاین و مراکز ارزیابی کننده گاو نر، نحوه ارزیابی تیپ گاو هلشتاین، انتخاب اسپرم مناسب جهت تلقیح مصنوعی در گاوداری های صنعتی و نرم افزارها و منابع اطلاعاتی مورد استفاده مطالبی را ارایه کردند.

گندميانی را انتخاب کرد که به جای مناسب بودنن برای هم چرا و هم تهيه سيلوع تنها مناسب درو و تهيه سيلو باشد. فرمانده پولیس ایلات سامار شمالی دیروز در یک نشست خبری ، از قربانی این پولیس ستایش کرده و گفته است او جان اش را بخاطر خدمت به مردم فدا کرد. یک تصور غلط رایج این است که گاوها نیازمند یک روشنایی کم نور در شب هستند تا خوراک و آب را در هنگام تاریکی پیدا کنند. حتماً طبق فرمول اعلامی شرکت، ترکیب کنسانتره (خوراک دام) و علوفه رعایت شود.

اگر این سیستم را با سایر سیستم هایی که می توانند تغییرات محیط یا غذای گاو ها را ردیابی کنند، ترکیب کنید، می توانید نتایج را با هم مرتبط کرده و پیش بینی های دقیقی داشته باشید. نکته مهم اینکه به علت جلوگیری از سرایت آفات و لاور حشرات به خاک باغ و محل کشت این روش را باید دور از محل کشت و باغ انجام دهید. در این سال دولت برای مهار گرانی دام و گوشت قرمز نسبت به واردات دام از سایر کشور ها اقدام کرد تا با تنظیم بازار، قیمت ها کنترلی شوند. در خوراک گاو گوشتی و شیرده باید به مواردی توجه کرد.

اگر گاوها از علوفه های مزرعه مواد غذایی مورد نیاز خود را به مقدار کافی می گیرند و شیر دهی آنها بسیار خوب است، در اینصورت فقط به جیره غذایی آنها نمک و مواد معدنی اضافه می شود ولی برخی اوقات گافو ها نمی توانند از طریق علوفه ها شیر مورد نیاز را تولید کنند در این زمان باید به جیره غذایی آنها کنسانتره هم اضافه کرد تا بتواند نیاز های غذایی آنها تامین شود. خوب است بدانید که وضعیت دو مفصل خرگوشی گاو درشیرواری آن اثر دارد. درصد چربی این شیر ۳٫۶۵ درصد و درصد پروتئین آن ۳ درصد میباشد.

این نژاد گاو در هلند سرچشمه گرفت. دفعات کرکی در این نژاد زیاد است و معمولاً در سال ۲ تا ۳ بار کرکی در بین این مرغان دیده میشود. حدود 96% از کل 36 میلیون تن شیر تولیدی گاومیش جهان را این نژاد تولید میکند. آنالیز داده ها توسط یک مدل آماری مختلط خطی انجام شد که در آن اثرات ثابت موقعیت مکانی، گله در موقعیت مکانی، سال زایش، فصل تولید، کد اسپرم، برخی اثرات متقابل، متغیرهای همراه درصد توارث نژاد هلشتاین، سن هنگام رکوردگیری، متغیر همراه مربوط به پارامترهای b و c تابع ویلمینک و اثر تصادفی گاو نر در مدل گنجانده شد.

2.خوراک دام باید همراه مواد مغذی و ویتامینه باشد تا هم به سلامتی گاو کمک کند و هم به افزایش شیر گاو، به عنوان مثال کاه سفید را هیچگاه نباید به تنهایی به دام داد چرا که اصلا ارزش غذایی بالایی ندارد بنابراین باید با کاه سبز مخلوط کنیم. 3.برای شیردهی بیشتر همراه کاه سبز و سفید از خوراک های مثل کنسانتره، نان خشک استفاده کنید چرا که خوراک کردن دام نیز بیشتر میشود. علاوهبر همه این موارد سعی کنید از کارگران و افرادی در محیط دامداری استفاده کنید که افراد دلسوزی باشند تا بهطور مرتب به برنامهی غذایی و آب آشامیدنی آنها رسیده و محیط مناسبی برای گاو ها فراهم بیاورند تا بهسلامت آنها کمک کرده و بتوانند که گاوهای شیرده و گوشتی خوبی پرورش دهند.

این گاوها دارای تکه های سفید و سیاه بر روی بدن خود هستند و به عنوان بالاترین گاوهای تولید کننده شیر در جهان شناخته می شوند. براون سوئیس و هولشتاین دو شناخته شده ترین نژاد گاو در جهان هستند. همچنین به عنوان گاو فرسی یا هلشتاین-فریزی شناخته می شود ، نسبت به سایر گاوها از نظر اندازه بزرگتر است و با لکه های سیاه و سفید مشخص آنها مشخص می شود. به عنوان مثال: جو سریع تر از ذرت در بدن جاندار جذب می شود و وجود این ماده در برنامه غذایی موجب می شود که خاصیت اسدی در بدن جاندار کاهش یابد.

پزشکان عقیده دارند که خروسکی اسپاسمی ممکن است به دلیل آلرژی یا رفلاکس معده به وجود بیاید. به دلیل آب و هوای بد در ابتدا ، آنها یاد گرفته اند که با محیط خود سازگار شوند که آب و هوای آنها می تواند به سطح بسیار افراطی برسد. مگر آنکه در ابتدا از نژادهای اصيل گوشتی خارجی استفاده شود. بر خلاف گاوهای شیری جدید، گاومیش می تواند بدون نیاز به استفاده زیاد از غذای کنسانتره ای رشد کند. این گافو ها به غذا های شیرده بیشتری احتیاج دارند و در نتیجه غذایی که می خورند باعث می شود که میزان شیر در آنها افزایش پیدا کند.

یک فرد بالغ هلشتاین ، به طور متوسط 19000 پوند شیر در طول عمر خود تولید می کند ، در حالی که پیراهن آن خیلی عقب مانده است و در طول عمر خود تنها 13000 پوند شیر تولید می کند. در مقاله تغذیه مرغ می توانید به اطلاعات کامل تری دست پیدا کنید. گاو ها علاقه بسیار زیادی به استفاده از علوفه هایی دارند که تازه و آبدار باشند و شما باید تا حد امکان این مواد را در دسترس آنها قرار دهید و سعی کنید که همیشه آب سالم و تمیز در دسترس گاوها باشند و از آن نیز استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید