درمان خروسک: ۱۱ درمان خانگی خروسک کودکان و بزرگسالان – مجله کسب و کار بازده

بنی اسرائیل گفتند: «از خدا سؤال کن که چه نوع گاوی را بکشیم؟ در جنوب منطقه پاپی ها، خیش هائی را می بینیم که در دزفول ساخته می شوند و در این منطقه مورد استفادهقرار می گیرند. بیمار یهای داخلی شامل: تب شیر یا فلجی بعد از زایمان، سندروم زمین گیری، ورم پستان فوق حاد، نفخ حاد شکمبه، سوء هاضمه ناشی از فلج عصب واگ (انباشتگی و نفخ شکمبه، انباشتگی هزارلا و انباشتگی شیردان)، جابجایی و پیچ خوردگی شیردان در صورت عدم پاسخ به درمان، اتساع و زخم های خونریزی دهنده شیردان، اسهال مزمن، پیچ خوردگی روده ها، ورم پرده صفاق (پریتونیت)، آب آوردن شکم (آسیت)، فتق دیافراگماتیک، تورم ضربه ای نگاری (TRP)، ورم پرده خارجی قلب (پریکاردیت)، سیروز کبدی، هپاتیت، آبسه کبدی، پنومونی، آبسه ریوی، عفونت و نارسایی کلیه، کوری دو چشم، مسمومیت های ناشی از پساب های صنعتی.

برای مثال : گاوهایی که در ۱۰۰ روز بعد از زایش آبستن شده اند یعنی فاصله زایش آن ها ۸ / ۱۲ ماه است ، متوسط تولید آن ها حدود ۳ زایش و طول عمر تولیدی آنها حدود ۵ / ۳ – ۳ سال می باشد ، در صورتی که گاوهایی وجود دارند که ۱۸۰ روز بعد از زاییدن دوباره آبستن می شوند یعنی فاصله زایش آنها حدود ۵ / ۱۵ ماه است ، و در سراسر عمر تولیدی آنها به سختی ۳ زایش مشاهده می گردد . زمانی که یک گله گاو ۵۰۰ رأسی با فاصله زایش ۵ / ۱۵ ماه ، با همان تعداد از گله ای که فاصله زایش آن ۸ / ۱۲ ماه است مقایسه می شود ، دیده می شود که بعد از ۵ / ۳ – ۳ سال تقریباً ۲۵۰ – ۲۰۰ زایش کمتر انجام شده است .

یک پدیده عادی که باعث کاهش تولید می شود و تأثیر منفی بر روی درآمد شیر دارد ، فاصله زیاد زایش ها است که در این حالت عمر تولید شیر گاو کاهش می یابد . در متابوليسم اسيدهاي چرب و اسيدهاي نوكلئيك و برخي اسيدهاي آمينه و بهبود عملكرد پروتئينها دخالت دارد. فاصله زایش ها بر روی میانگین روزها – در – تولید شیر و متوسط تولید شیر روزانه تأثیر مستقیم دارد .

این گاو به طور متوسط در هر دوره شیردهی میتواند حدود 700 لیتر شیردهی داشته باشد و از این حیث در بین انواع نژادها در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد. وقتی صحبت از گله گاوها می شود، توانایی تولید آن ها، حتی بیشتر می شود و برخی ارقام نشان می دهند که 800 گاو می توانند حدود 2.3 میلیون گالن در سال شیر تولید کنند. روش کار: برای انجام این تحقیق اطلاعات مورد نیاز از 42 واحد پرورش گاو شیری در غرب استان تهران از طریق پرسشنامه از دامداری­ها براساس روش نمونه­گیری تصادفی در سال 1395 جمعآوری گردید.

اطلاعات انرژی مصرفی شامل انرژی تجدید ناپذیر مانند سوخت و الکتریسیته و انرژی تجدید پذیر مانند علوفه، کنسانتره، ماشین­ها، نیروی انسانی و آب محاسبه گردید. نتیجه­گیری کلی: با توجه به میزان مصرف انرژی تجدید ناپذیر به ازای هر کیلوگرم FPCM، واحدهای پرورش گاو شیری با جایگاه نگهداری متفاوت (فری استال در مقابل اصطبل باز) تفاوت متمایل به معنی­داری با هم داشتند. پایین بودن تعداد فحلی ، مشکلات تشخیص فحلی ، میزان کم آبستنی ( ۴۰ درصد در گله های گاو شیری ایالات متحده ) ، نیاز به مدیریت مناسب برای بهبود راندمان و میزان افزایش تولید می باشد .

این مشکلات سود اقتصادی حاصل از تلقیح مصنوعی را کاهش می دهند . پیشنهاد کیمیا فام : کیمیا چوک را می توان با خوراک، آب آشامیدنی یا شیر مخلوط نمود. دوره مصرف کیمیا چوک 5-3 روز می باشد. پس از باز شدن درب بطری، محتویات در طول مدت 60 روز باید مصرف گردد. طول مدت فحلی 30-11 ساعت (بطور متوسط 21 ساعت) توسط مورو (1986) گزارش شده است. جواب این است که : رابطه عکس بین میانگین روزهای شیردهی و میانگین شیر روزانه وجود دارد ، به عبارت دیگر هرچه متوسط روزهای شیردهی بیشتر گردد میانگین شیر روزانه پایین تر می آید .

یکی از مزایای برجسته این نژاد سن بالای آن (۱۵ سال) میباشد بطوریکه طول عمر مفید آن ۱۰ تا ۱۲ سال میباشد، ولی طول عمر تولیدی یک گاو هلشتاین به طور متوسط ۴ سال میباشد. در سال های اخیر که شامل سال های ۹۴ ، ۹۵ ، ۹۶ ، ۹۷ ، ۹۸ می باشد نرخ از چیزی حدود 10 هزار تومان به 45 و نزدیک به 50 هزار تومان رسیده است. چه چیزی ممکن است از تولید بالای شیر جلوگیری کند ؟

گاو در طول عمر خود دوره های پرمنفعت زیادی دارد ، به عبارت دیگر گاو در زمان هایی کمتر آبستن می شود که می خواهد زمان زیادی را در قسمت آخر منحنی شیردهی سپری کند ، در نتیجه سود حاصل کاهش می یابد . به علاوه با تجربه زیاد می توان عملکرد تولید شیر روزانه را با انتخاب مناسب برنامه های تولیدی ، بهبود بخشید . هدف اصلی از هر گله گاو شیری ، افزایش میزان شیر تولید شده به وسیله هر گاو در دوره شیردهی خود است . زمینه مطالعاتی: ارزیابی انرژی مصرفی در واحدهای پرورش گاو شیری. یک مطالعه که توسط “وزارت کشاورزی ایالات متحده” منتشر شد، اشاره میکند که عسل میتواند در کاهش صدای سرفهی خروسک اثربخش باشد.

بنی اسرائیل گاوی به این نام و نشان را پس از مدتها تفحص و پرس و جو پیدا کردند و از صاحبش به قیمت گزافی خریداری کرده، ذبح نمودند و بالاخره به طریقی که در بالا اشاره شد، هویت قاتل را کشف کردند. دهانه های بزرگتر را می توانید با سوله سبک خرپایی بسازید تا روند کاهشی مخارج را حتی بعد از ساخت سوله مشاهده کنید. ظاهراً مرغهای ابریشمی مستعد ابتلا به بیماری مارک هستند به همین دلیل واکسینه کردن بهموقع، بهترین راه برای مقابله با یک فاجعه بسیار بزرگتر است.

تلقیح مصنوعی ( AI ) یک عمل اختیاری مهم در میان تولیدکنندگان شیر است ، زیرا با این عمل میزان بیماری های مسری کاهش می یابد و همچنین اجازه ژنتیکی را می دهد و باعث افزایش طول عمر شیردهی گاوهای شیری می شود . حاوی دو منبع KC و MC بیشترین حجم گاز تولیدی در ۱۲۰ ساعت انکوباسیون، بیشترین پتانسیل تولید گاز و بیشترین مقدار c را نشان داد. زمانی که پتانسیل تولید در گاوهای جوان کم شود نیاز به جایگزینی گاوهای ماده به طور ناخواسته افزایش می یابد. حدود ۸۰ – ۷۰ درصد از شیر تولید شده در مزارع ایالات متحده به کمک همین روش تلقیح مصنوعی که در برنامه های به نژادی قرار دارد ، تولید می شود .

اطلاعات شامل نهاده­های مصرفی واحدهای پرورش گاو شیری در یک دوره یک ساله بود. ما می بایست به حداکثر تولید شیر که در حدود ۹۰ – ۶۰ روزگی بعد از زایمان اتفاق می افتد توجه داشته باشیم و حدود این دوره ( ۱۵۰ – ۶۰ روز پس از زایمان ) وقتی که گاو به مقدار پیک سوددهی می رسد اهمیت قائل شویم . احتیاج به جایگزینی گاوهای ماده به دلیل کم شدن تعداد گوساله ها ی متولد شده افزایش می یابد. محدودیت: در گاوهای شیری انتقال بوی ماهی به شیر. در برآوردی یک ساله در ۱۹۹۴ معلوم شد که به صنعت تولید شیر ایالات متحده به علت عیب و نقص هایی که در عمل فحلی وجود داشت ، ۳۰۰ میلیون دلار زیان وارد شد .

دیدگاهتان را بنویسید