درمان خروسک: ۱۱ درمان خانگی خروسک کودکان و بزرگسالان – مجله کسب و کار بازده

بیماری خروسک بیشتر در فصل های سرد شایع است و از مشخصههای آن میتوان به نفس کشیدن صدادار، سرفههای پیدرپی و خسخس کردن سینه اشاره کرد. بله بزرگسالان نیز میتوانند در حین درمان نوزاد به ویروس خروسک آلوده شوند. به نظر می رسد در صورتی که اجازه خشک شدن و استفاده از برنامه دوم داده شود، درمان بسیار موثر است، سپس گاو می تواند برای مدتی در حیاط تمیز بایستد .

خرید خانه و آپارتمان هم در خیابانهایی مثل فرمانیه و نیاوران اندرزگو رونق بیشتری داره و تبدیل به یک گزینۀ پرطرفدار برای «خرید خانه در تهران» شدن. در صورت استفاده از اطاقک ها، این اتاق ها باید از طراحی و بستر مناسبی برای اطمینان از زمان راحت خوابیدن و پیشگیری از صدمات برخوردار شود. به نظر نمی رسد که درمان سیستمیک با داروهای ضد میکروبی پاسخ مناسبی برای این وضعیت باشد.

مسکن تلیسه های تازه گوساله شده در حیاط های کاه برای 4-6 هفته اول پس از زایمان احتمال دارد در پیشگیری از بیماری موثر بوده و از نظر سلامت تلیسه در مناطق دیگر مفید باشد. این روش نیاز به مهار مناسب، بالا بردن پا برای بررسی و تمیز کردن ضایعه و سپس اعمال درمان موضعی دارد. بلوک پا. اینها برای درمان یک پنجه آسیب دیده استفاده می شود، یک بلوک به پنجه مجاور متصل می شود و پنجه آسیب دیده را بی حرکت نگه می دارد. اعتقاد به قضا و قدر یکی از ویژگیهای فکری است که در شاهنامه جریان دارد.

کنه های حامل بیماری مشکلی اساسی برای دام است. آسیب مفصل در گاوها بسیار جدی است و برای بهبود یا نجات، نیاز به درمان بسیار سریع و جراحی دارد. بیماری مفصل بسیار جدی است و نیاز به درمان بسیار سریع و رادیکال با آنتی بیوتیک سیستمیک توسط جراح دامپزشکی دارد. درمان شامل آنتی بیوتیک های سیستمیک و سایر روش های درمانی مانند تخلیه مفصل است. اطمینان حاصل کنید که تمام معابر، حیاط ها و سایر سطوح راه رفتن تمیز و خشک نگه داشته شده اند. اطمینان حاصل کنید که گوساله های تازه متولد شده در 24 ساعت اول زندگی، به ویژه در 6 ساعت اول، آغوز کافی دریافت می کنند.

با اتخاذ روشهای تغذیه ای که باعث عملکرد خوب شکمبه، به ویژه در اوایل شیردهی می شوند، خطر لامینیت را به حداقل برسانید. بررسی غلظت های مختلف ۲۵- هیدروکسی ویتامین D در پلاسما نشان داده است که افزودن مکمل ویتامین D به جیره غذایی به اندازه ۵ هزار واحد بین المللی (۵/۷ واحد بین المللی به ازای هر کیلوگرم وزن بدن) یا ۱۰ هزار واحد بین المللی ویتامین D (15 واحد بین المللی برای هر کیلوگرم وزن بدن) غلظت های پلاسمایی را بین ۲۵ تا ۳۱ نانوگرم در هر میلی لیتر در سرتاسر دوره خشکی و اوایل شیردهی حفظ می کند.

در این نژاد پرندگان اصیل، کمتر از یک کیلوگرم وزن دارند. تعداد کمی از این نژاد نیز در ناحیه اردبیل، چابهار وکنارک و نیز تهران وجود دارند. منشا پیدایش مرغ و خروس نژاد کوچین، شانگهای چین می باشد و به نامهای شانگهای و کوشین نیز شهرت دارد. اسیدوز شکمبه به دو قسمت اسیدوز شکمبهای حاد و تحت حاد تقسیم میشود بهطور کلی کاهش pH شکمبه و افزایش اسیدلاکتیک شکمبه را به همراه دارد این اغلب، نتایج مهلکی را به همراه دارد، گاو هایی که جیره غذایی با دانه بالا دریافت نمیکنند بیشتر در معرض اسیدوز شکمبهای حاد هستند زیرا آنها جمعیت رشد یافته باکتریهای تولیدکننده اسیدلاکتیک را ندارند و پاپیلای شکمبه ممکن است کوتاه باشد و قادر نباشد مقدار زیادی از اسیدهای چرب فرار را جذب کند.

کانگ و همکاران گزارش کردند که اضافه کردن آنزیم فیبرولیتیک اگزوژنوس به قسمت علوفه جیره گاوهای در اواسط شیرواری، میزان تولید شیر را تا 1,8 کیلوگرم در روز افزاش می­دهد. وقتی گاوهای شیری برای تولید زیاد تغذیه می شوند شیوه های مدیریت خوب دارای اهمیت است اگرچه وقتی عوامل مربوط به جیره بهینه هستند. حمام پا. حمام پا، نه تنها برای پیشگیری از لنگش مفید است بلکه می تواند برای درمان آن نیز استفاده شود. برای اطمینان از تحمل وزن باید هر دو سم پا را پارچه کرد. درمان سم آسیب دیده از فشار و وزن زیاد بر روی ناحیه زخم و آسیب دیده پیشگیری می کند.

اما لنگش یکی از بزرگترین مشکلات رفاهی در گاوها است که باعث درد و ناراحتی می شود و اغلب نتیجه محل نگهداری و مدیریت ناکافی است که منجر به کاهش زمان خوابیدن، بهداشت نامناسب و آسیب دیدگی می شود. در نتیجه تأثیر لنگش در رفتار و تولید گاو، تعدادی از بیماری های دیگر را می توان بیشتر در گله هایی مشاهده کرد که میزان لنگش زیاد است. اسیدوز (Acidosis) اختلالیست متابولیکی که در شکمبه نشخوارکنندگان رخ می دهد و میزان pH شکمبه در نتیجه تغییر ناگهانی جیره غذایی نشخوار کنندگان از علوفه خالص (یونجه و کُلش) به کنسانتره بالا (مانند دانه غلات) دستخوش تغییر می شود.

ابقا انرژی به طور عددی از گاو های تغذیه شده با لیپوژنیک در مقایسه با گلوکوژنیک پایین تر بود،علاوه بر این ابقا انرژی از پروتین بدن بین جیره ها مختلف نبود اما ابقا انرژ ی از چربی بدن برای گاو های تغذیه شده با جیره لیپوژنیک در مقایسه با گلوکوژنیک پایین تر بود . این گاوها کلسیم موجود در جیره غذایی را نیز بهتر جذب کردند. این عامل بیشتر برای افرادی که قصد دام برای پروار بندی و بره زایی را دارند مطرح می باشد. پاسخ به درمان ضد میکروبی تزریقی معمولاً برای درمان زودرس خوب است، در حالی که بهبودی در طی دو تا چهار روز رخ می دهد.

درمان موضعی باید همراه با تمیز کردن و استفاده از اسپری های ضد میکروبی صورت بگیرد. درمان با اسپری تتراسایکلین به طور کلی می تواند موثر باشد. اگر پاشنه دوغاب مشكل شايعي در مزرعه است، بايد حيوانات را به طور مرتب با مس يا سولفات روي تمیز کرد تا باكتري ها از بين بروند. پای هر حیوان خریداری شده باید کاملاً از نظر ضایعات بررسی شود و یک حمام پا در روی یا سولفات مس داده شود. روی و سولفات مس به عنوان باکتری استات عمل می کنند اما حمام پا با این مواد شیمیایی احتمال دارد به عنوان راهی برای انتشار عفونت در گله عمل کند.

ثبت وقایع لنگی باید به طور منظم انجام شود و به عنوان بخشی از برنامه بهداشتی گله ارزیابی شود. وزن خروس سیاه به طور متوسط بین 2 الی 2.5 کیلوگرم و وزن مرغ آن 1.5 الی 2 کیلوگرم است. اطمینان حاصل کنید که از حمام های پا به طور موثر استفاده می شود. استحمام منظم پا می تواند به کنترل این وضعیت کمک کند. کار جالبی انجام داده بود و توجه افراد رو جلب می کرد.

عملیات غلتک زدن حتی بعد از کاشت بذر نیز ممکن است انجام شود. هر چند که تولید شیر در گاوهای هلشتاین ایران به صورت ماهیانه رکوردبرداری و ثبت می شود اما تقریباً تمام ارزیابی های ژنتیکی صفات تولیدی در گاوهای شیری با کمک رکوردهای 305 روز انجام می شود. لنگش در گاوهای مرتعی کمتر رخ می دهد زیرا آنها مدت طولانی تری دراز می کشند. فشار ناشی از اسکان و تغذیه تلیسه های شیرده در رقابت با گاوهای مسن، آنها را مستعد لنگش می کند. بازار گوسفند این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که قیمت های ما به صورت کاملا رقابتی ،منصفانه و طیق آخرین قیمت روز گوسفند زنده در تهران تعیین می شود و همچنین تمامی سعی ما در این مجموعه ارائه خدماتی شایسته به شما عزیزان می باشد .

هر دفعه یک ذراع زمین را بشکافند و زیر را بالا نمایند و بالعکس. 3ـ پیشمتن و پسمتن یا زِبَرمتن و زیرمتن(Hypertext) به معنای «فوقمتن و اَبَرمتن» در فرهنگ معاصر و پویا ترجمه شده است (ر.ک؛ باطنی، 1385: 702).(Hypodermic) به معنای آمپول زیرجلدی و دارویی که باید زیر پوست تزریق شود، ترجمه شده است (ر.ک؛ حقشناس، 1386: 662). در فرهنگ نظریّه و نقد ادبی (Hypertext) به معنای زِبَرمتن، متن مشبّک و متن تورینه ترجمه شده است (Hypotext) به معنای فرومتن، زیرمتن و متنی که درون یک متن مشبّک قرار دارد، ترجمه شده است (ر.ک؛ سبزیان و کزّازی، 1388: 261ـ260). در این جستار، برای (Hypertextualite)، (Hypotextualite) ترجمة زِبَرمتن و زیرمتن برگزیده میشود و برای یکدست شدن تحقیق این ترجمهها جایگزین ترجمة دیگران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید