تفاوت یونیکس و ویندوز چیست؟

کامپیوتر دیسک را اسکن کرده و پنجرهای شبیه به پنجره زیر نمایش داده میشود. اگر قادر باشید با استفاده از PIN، اسکن تصویر و یا حساب کاربری دیگر وارد ویندوز ۱۰ شوید، پس شانس خوبی برای وارد شدن به خط فرمان Command Prompt و بازیابی رمز عبور خود خواهید داشت. در لیست شبکههای وای-فای اطراف که پس از مدت کوتاهی اسکن و تکمیل میشود، روی شبکهی موردنظر خود کلیک کنید. حساب کاربری خود را به local تغییر دهید. آپدیت به ویندوز ۱۰ چقدر زمان میبرد؟

در نهایت، می توانید از ابزار داخلی msconfig برای تغییر زمان بوت استفاده کنید. بعد از این که نسخه ۸ ویندوز عرضه شد، بسیاری از مردم برای ورود به ویندوز از حساب کاربری مایکروسافت استفاده میکنند. به صورت کلی شرکت مایکروسافت دو نسخه از ویندوز را طراحی کرده است. برای استفاده از این نرم افزار به روش زیر عمل کنید. برای این کار از منوی بالایی نرم افزار Notepad بر روی گزینه File کلیک کرده و سپس گزینه Save را انتخاب نمایید و اقدام به ذخیره فایل نمایید.

اما مدل W700، 11.6 اینچی بوده و پردازنده i5 داشته و ویندوز 8 روی آن سوار بوده و 128 گیگ حافظه دارد. با این حال دقت کنید که رمز عبور جدید خود را برای دفعات آینده از دست نخواهید داد و برای اطمینان دیسک بازیابی رمز عبور فراموش شده ویندوز ۱۰ را ایجاد کنید. ویرایش Enterprise نسخه ای با امکانات بیشتر به نسبت نسخه ی پرو محسوب میشود که مایکروسافت امکانات ویژه ای برای سازمان ها در این نسخه اضافه کرده است و امنیت در این ویرایش در بالاترین سطح خود قرار دارد و ویژگی ها در این ویرایش به گونه ایست که برای تجارت های بزرگ و ارگان ها کاملا مناسب است.

برای این که بتوانید در ویندوز ۷ به بازیابی رمز عبور فراموش شده خود اقدام کنید، میتوانید به صورت زیر عمل نماید. گفتنی است که نسخه آیپد واتساپ هنوز منتشر نشده و ابتدا باید منتظر انتشار این اپلیکیشن باشیم، اما هنوز تاریخی برای این منظور نیز در دسترس نیست. زمانی که شما صفحه نمایش نرم افزار را روی کامپیوتر قفل شده خود مشاهده کردید، بهسادگی میتوانید نسخه ویندوز خود را انتخاب کنید و نام کاربری و رمز فراموش شده خود را با کلیک کردن روی Reset Password بازیابی کنید. بنابراین دستور زیر را تایپ کنید و به تغییر نام کاربری و رمز عبور با ترکیب مورد نظر خود بپردازید.

با استفاده از این نرم افزار میتوانید در ویندوز Xp و یا ویستا، به بازیابی رمز عبور فراموش شده بپردازید. اگر شما دیسک بازیابی و یا اکانت فعال مایکرسافت ندارید، در این صورت تنها راه برای بازیابی رمز عبور فراموش شده استفاده از نرم افزار بازیابی است. برای استفاده از این روش، شما نیاز به دسترسی به ایمیل جایگزین و یا شماره موبایلی هستید که در زمان ایجاد حساب کاربری مایکروسافت وارد کردهاید.

معمولا در آپدیت مستقیم ویندوز از بخش تنظیمات، تمام درایورهای مورد نیاز روی کامپیوتر نصب میشود. اگر از نظر شما موارد دیگه ای هم هست میتونید از بخش نظرات مطرح کنید تا دیگر دوستان نیز از نظرات و تجربه های شما هم استفاده کنند . از اینرو، وقتی که شما رمز عبور اکانت مایکرسافت را فراموش کرده باشید، در این صورت میتوانید با استفاده از کامپیوتری دیگر به وب سایت مایکروسافت مراجعه کرده و از بخش Windows Live password reset page، به صورت آنلاین، به بازیابی رمز عبور فراموش شده خودب اقدام کنید.

از دیگر روشهایی که میتواند برای بازیابی رمز عبور فراموش شده در ویندوز ۱۰ استفاده کرد، بازگردانی (Restore) ویندوز ۱۰ به وضعیت سابق است. این فونت برای متن های کوچک بسیار مناسب بوده و یک قلم متمایز محسوب می شود. اما می دانیم که همه کاربران از گوشی های اندروید استفاده نمی کنند. بعد از آماده شدن Reset Disk، رمز عبور آن را از روی کامپیوتر دوم حذف کنید و آن را در کامپیوتری که رمز عبور آن را فراموش کردهاید وارد کنید و سپس سیستم را بوت کنید. High Contrast Themes (تمهای با تباین بالا) – تمهایی هستند که باعث میشوند متون روی صفحه نمایش راحتتر دیده شوند.

بعد از انتخاب این گزینه صفحهای باز میشود که شما با زدن دکمه Next میتوانید وارد صفحه خط فرمان Command Prompt شوید. ابتدا سی دی و یا دی وی دی راه اندازه سیستم را در داخل درایو کامپیوتر قرار دهید و سیستم خود را ریست کنید تا روی سی دی و یا دی وی دی راهاندازی شود و پس از بالا آمدن صفحه نصب ویندوز با زدن دکمه Next وارد پنجره بعدی که پنجره تعمیر کامپیوتر است شوید و گزینه (Repair your computer) را انتخاب نماید. با فراموشی رمز عبور و یا رمز ادمین در ویندوز ۱۰ نمیتوان وارد صفحه نمایش ویندوز شد و سیستم به صورت کامل راهاندازی نمیشود.

برای این منظور باید کامپیوتر خود را با استفاده از سی دی ریکاوری DaRT راهاندازی کنید و وارد صفحه built-in Locksmith Wizard شوید. PCUnlocker به شما این امکان را میدهد تا وارد کامپیوتری شوید که رمز عبور آن را فراموش کردهاید. مایکروسافت ویندوز ۱۱ را به عنوان یک آپدیت رایگان در اختیار دارندگان سیستمهای مجهز به ویندوز ۱۰ قرار میدهد. اگر نمیخواهید از نرم افزارهای بازیابی رمز عبور فراموش شده در ویندوز ۱۰ استفاده کنید و یا روی هارد دیوار خود با استفاده از نرم افزار BitLocker رمز عبور بگذارید، در این صورت میتوانید ویندوز ۱۰ را به حال قبل برگردانید.

اگر شما به این اطلاعات دسترسی ندارید و آنها را فراموش کردهاید، در این صورت مایکروسافت نمیتواند کمکی به شما بکند و قادر به شناسایی هویتتان نخواهد بود. پس از زدن گزینه فرمت، سوالی مبنی بر ( با زدن این دکمه تمامی اطلاعات این درایو پاک میشود، آیا از انجام این کار اطمینان دارید؟ ) از شما پرسیده میشود حال کافیست بر روی گزینه yes کلیک کنید و بعد از فرمت گزینه next را بزنید. بسیاری از کاربران ویندوز برای حفاظت از اطلاعات و دادههای خود، اقدام به رمزگذاری ویندوز میکنند، تا اشخاص دیگر، درصورت دسترسی به کامپیوتر آنها، امکان وارد شدن به درون آن را نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید