بهترین نرم افزار شبیه ساز اندروید برای ویندوز – مایکروسافت

اگر طراحی ساده و شیک آن شما را مجاب نمیکند که از این گوشی به عنوان یک گوشی تجاری استفاده کنید، گزینههای امنیتی بیومتریک این گوشی و قابلیتهای محاسباتی در حد کامپیوتر حتما میتواند نظرتان را جلب کند. می توانید برای این کار از Windows Cleanup استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای تغییر در این سرویس ها می توانید از طریق بخش تنظیمات ویندوز این کار را انجام دهید. اگر عبارت service pack 1 را ندارید از لینک های زیر آپدیت سرویس پک را دانلود ونصب کنید.

بعد از اطمینان حاصل کردن از داشتن سرویس پک 1 ، توصیه ما روشن سازی آپدیت خودکار ویندوز و دریافت همگی آپدیت های قبلی است. نخست بررسی کنید که ویندوز 7 شما نسخه سرویس پک 1 باشد. در صورتی که با خطایی برای نصب مواجه بودید احتمالا سرویس آپدیت ویندوز شما روشن نیست. مرحله سوم: ستون “Media Type” را برای درایو خود بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که درایو حالت جامد (SSD) نیست. برای آپگریت سیستم شما باید تمام آپدیت های قبل از ویندوز ۱۰ را دریافت و نصب نماید. نهایتا باید وصله های امنیتی KB4490628 و KB4474419 را نصب کنید.

مایکروسافت اما پشتیبانی خود را به طور کامل از ویندوز 7 قطع نکرد.با توجه به اینکه در سراسر دنیا افراد زیادی از ویندوز 7 استفاده میکنند مایکروسافت مجبور است کماکان آپدیت های امنیتی را برای این ویندوز ارائه کند.اما دریافت این آپدیت های امنیتی یک شرط دارد.این ویندوز پیر باید بتواند آپدیت های امنیتی جدید را تجزیه و تحلیل کند( آپدیت های امنیتی کد شده با روش SHA-2).در سال 2019 با انتشار یک وصله امنیتی امکان دریافت این نوع آپدیت ها به ویندوز 7 اضافه شد. برای نصب ویندوز از طریق فلش درایو باید یک فلش با حداقل فضای 4 گیگابایت داشته باشید تا فایل نصبکننده را ایجاد کنید.

برای این کار بر روی Change What to Keep کلیک کنید. زمانی که ویندوز ۱۰ به طور کامل نصب شد، وقت آن رسیده است که فایل های باقیمانده ویندوز قبل را از سیستم خود پاک کنید (نگران نباشید این فایل ها مهم نیستند). برای مثال زمانی که ویندوز کامپیوتر به دلایل مختلف اجرا نمیشود میتوانید قبل از نصب مجدد آن، با استفاده از یک دیسک یا فلش Bootable اقدام به انتقال فایلهای مهم موجود در درایو ویندوز کنید تا قبل از نصب ویندوز و حذف تمام آنها، قادر به نجات فایلهای مهم خود باشید.

برای این کار باید ویندوز جدید را به صورت خام نصب و جایگزین ورژن های قبلی کنید. حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب باید شامل پردازنده ۱ گیگاهرتز، یک گیگ رم برای سیستم ۳۲ بیت و دو گیگابایت برای ۶۴ بیت، حداقل ۱۶ گیگ فضای خالی در حافظه و وجود DirectX9 باشد. خبر خوب برای افرادی که دستگاهشان از این دو قابلیت پشتیبانی نمیکند، این است که ویندوز 11 تنها در هنگام نصب سازگاری را بررسی میکند؛ یعنی در اصل TPM و Secure Boot برای اجرای کامل سیستمعامل موردنیاز نخواهند بود.

این به بهبود سرعت در دیسک کمک می کند، زیرا داده های بیشتر می توانند بدون نیاز به پرش بین بخش های دیسک به صورت متوالی خوانده شوند. ● Fixboot : یک سکتور بوت جدید را بر روی دیسک بازنویسی می کند. SSDها از یک صفحه ی خواندن / نوشتن بر روی یک دیسک به منظور خواندن و نوشتن داده ها استفاده نمی کند. تلاش برای انجام این کار با استفاده از ابزار ساخته شده در defrag حتی ممکن است برای SSD ها کار نکند، به جای این کار یک عملیات TRIM وجود دارد که بلوک هایی از داده ها را که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند شناسایی نموده و آن ها را پاک می کند.

بنابراین، توصیه نمی شود که بر روی SSD ها یکپارچه سازی (Defragmentation) انجام دهید. یکی دیگر از گزینههایی که برای اجرای اپلیکیشنهای اندروید روی کامپیوتر در اختیار دارید، برنامهای به نام AndY است. همان طور که اندروید یکی از رایج ترین سیستم عامل های گوشی های هوشمند امروزی است، برای کامپیوتر هم ویندوز ماکروسافت چنین وضعیتی دارد. زمانی که شما میخواهید سیستم خود را آپگریت کنید به این معناست که می توانید تنظیمات، اکثر نرم افزارها و..

به گفته مایکروسافت، این الزام اجباری برای ویندوز 11 به دلایل امنیتی است. مرحله نهم: برای بلو استکس خود یک نام انتخاب کرده و به مرحله بعدی مراجعه کنید. در مرحله بعدی باید زبان سیستم، نوع ویندوز و معماری آن (۳۲ بیت یا ۶۴ بیت) را انتخاب کنید و نرم افزار از شما می خواهد که یک فلش برای دانلود فایل نصبی ویندوز به سیستم وصل کنید. در این مرحله فعلا با زدن گزینه دوم و Next به مرحله بعدی بروید. قبل از آغاز این کار مطمئن شوید که لوازم جانبی مانند پرینتر که هم اکنون به سیستم شما متصل هستند با نسخه جدید ویندوز نیز کار خواهند کرد.

شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته است اجازه دهد همه کاربران ویندوز های قبل به راحتی بتوانند به ویندوز ۱۰ مهاجرت کنند. قبل از اینکه بتوانید یک بیلد اینسایدر فعال کنید، باید یک کپی فعال از ویندوز 10 داشته باشید. اگر مشکل نرمافزاری باشد، باید بررسی کنید که آنتیویروس لپ تاپ به خوبی کار میکند یا نه. آپدیت از ویندوز قبلی با نگه داشتن فایل های گذشته: تقریبا تمام مراحل نصب ویندوز خام و آپدیت مستقیم از ویندوز قبلی به یک شکل هستند با این تفاوت که پس از اتمام نصب هنگام ورود می توانید با رمز گذشته خود وارد شوید و یا یک کاربر جدید برای سیستم تعریف کنید.

ممکن است هنگام نصب ویندوز با ارور های پاتیشن بندی مواجه شوید، برای حل این مشکل پست مربوط به ۴ روش رفع مشکل ارور GPT پارتیشن را نیز مطالعه کنید. حتی در این روش نصب نیز برخی کارهای روش قبلی را باید تکرار کنید برای مثال باید حریم خصوصی را مطالعه و تایید کنید و یا کورتانا را فعال و غیر فعال کنید. حال که سیستم شما برای آپدیت آماده است شما باید انتخاب کنید که آیا میخواهید سیستم خود را از همین ویندوز به ویندوز جدیدتر آپدیت کنید یا می خواهید ویندوز جدید را به صورت خام بر روی سیستم خود نصب کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید