با هندوستان جبران میشد (Frrier, 441)

در سال دوم گیاه دارای ۸ تا ۱۲ شاخه خواهد بود که در زمستان آن سال اگر بوته قوی باشد می توان تا ۶ عدد آنها را نگهداری و بقیه را از ته قطع کرد.شاخه های نگهداری شده را نیز باید بسته به قوت و ضعف بوته تا حدی سر زنی کرد که روی آنها ۲ تا ۶ جوانه باقی بماند. آنها تری گلیسیرید و کلسترول کامل را تجربه کردند. کشت بافت گیاهی شامل تولید یک گیاه کامل در شرایط ضد عفونی شده از یک قسمتی از گیاه یا حتی یک سلول گیاهی است.

حبیش تفلیسی در تألیف این خوابنامه بر آن بوده که کتابی جامع و کامل در زمینه خوابگزاری به زبان فارسی بنویسد؛ از این رو برای رفع این کمبود «کامل التعبیر» را نوشت و آن را به ابوالفتح قلج ارسلان بن مسعود تقدیم کرد. این واژه عربی شدة کلمه «جره»(باز سفید) است. يك طراح فرش تبريز اگر از محدوديت رنگ در رنگرزي گياهي حرفي بزند بهتر است دفتر و دستكش را جمع نموده به دنبال كار ديگري برود تا آبروي خود و گذشتگان هنرمندش را نبرد .ساختار فعلي فرش تبريز زير مجموعه جديدي از سيستم ارباب رعيتي يك قاعده بقول بعضي آقايان قاعده دموكرات منشي دارد.

پس آب آن همراه غذا های گوشتی می تواند باعث جذب بهتر آهن شود و به روند جلوگیری از کم خونی کمک کند. اگر قبلاً یک نوع انگور فنی (ترجیحاً سفید) دارید که شرابی با طعم خیلی ساده از آن بدست می آید ، می توانید از آن برای به دست آوردن روح کنیاک استفاده کنید. بهعبارت دیگر، گزاره تعمیمیافتهای که با این روش به دست آمده تنها شامل مفاهیمی است که محدود به مفاهیم حاصل از روشهای ساده و سر راست است. علائم این بیماری بیشتر در روی طوقه گیاهچه ها در سطح خاک مشاهده می گردد .

علاوه بر این، اگر خاک همیشه مرطوب باشد، می تواند برای درخت انگور مضر باشد. تعبیر خواب انگور ، تعبیر خواب خوردن انگور ، تعبیر خواب انگور سفید، تعبیر خواب انگور سیاه، تعبیر خواب درخت انگور ، تعبیر خواب چیدن انگور ، تعبیر خواب وارد نشده: شرابي تعبیر خواب انگور یوسف نبی علیه السلام گوید: دیدن انگور سفید روزی حلال بود. من جواب ايشان را در برنامه بعدي با آمار و ارقام دادم.هنوز هم كه هنوز است از خود مي پرسم آيا واقعا اين شخص نميداند ده درصد كل انگور ايران در شهرستان ملكان آذربايجان توليد مي شود و مقدار برگ و انگور توليدي را اگر برابر هم بگيريم با برگ انگور لازم جهت رنگرزي كل خامه هاي قالي ايران كافي خواهد بود.

آيا فقط شعار وام؟ فرش فقط كالا نيست بلكه محصولي است كه در آن روح ، توسط اشكال و رنگها دميده شده ، روزي به اوج لذت مي برد و روزي آرام بخش جان است. روزي در برنامه ” پنجه تو خوشلار” – برنامه اي كه در راديو به زبان آذري از راديو تبريز پخش مي شد، برنامه اي را دردست اجرا داشتيم كه من به عنوان كارشناس دعوت شده بودم يك نفر از افرادي كه از اهالي فرش بود زنگ زد و گفت : آقا برگ مو را از كجا بخريم .خيلي خنده دار بود گويا ايشان خارج از ايران زندگي ميكرد.

جدی متفکر و اندیشمند هستید اگر چه از روابط اجتماعی تان لذت میبرید ولی در انتخاب شریک زندگی بسیار سخت گیر هستید در کارهایتان سر سختی و سماجت دارید ولی لزوما بی پروا نیستید زیرکی تیزهوشی و گوش به زنگ بودن از دیگر خصوصیات شخصیتی شماست باید مطمئن شوید که در هر زمینه ای و به ویژه از لحاظ شغلی در راس امور قرار دارید شریک زندگی شما باید فرد باهوشی باشد احساسات در زندگی برای شما مهم است ولی به طور حتم برایتان همه چیز نیست!

اما، این بدان معنا نیست که باید چنین تمایزی را کنار گذاشت و دربست، رئالیسم علمی را پذیرفت. این نشان میدهد که هر مرزی بسته به موقعیت زمانی خاصی، میتواند در جاهای خاصی رسم شود و به حل مسائلی بپردازد؛ اما این بدان معنا نیست که چنین مرزی، فقط قادر به رفع آن مسائل خاص است، بلکه تثبیت مکان آن ممکن است ما را در حل مسائل جدید نیز یاری کند. در صورتي كه يك برنامه دقيق آم.زشس كنترل -اجرا يا داشته باشيم خيلي از كساني كه اكنون در كار فرش اند، نخواهند توانست حتي از كوچك ترين امتحان موفق بيرون آيند.اين همه بازار و اين همه آدم بيكار از قبل فرش، بدون داشتن حتي كوچكترين اطلاعا ت و فقط و فقط چند نقشه و طرح وارد بازار مي شوند و تاجران واقعي و بافندگان مظلوم بايد در اين بين تاوان بي برنامگي و بي تدبيري بخش دولتي را بدهند.

با آن که هرات، نظر به داشتن انواع انگور که هر یک آن دارای طعم و مزه خاصی میباشد، شهرت جهانی دارد، اما با آن هم نتوانسته است که تمامی انگور خویش را به بیرون از کشور صادر کند. و اما در ارتباط با رنگ فرش تبريز بهانه هاي خيلي زيادي است. اين ديدگاه زمينه اي فراهم كرده تا هر كس در هر روستائي كه حداقل امكان استفاده از چند بافنده را داشته ،شروع به دار زدن قالي كرده و با استعانت از بي مسئوليتي بخش دولتي در سرنوشت فرش تبريز و نا آگاهي توده ها آن كاري كه نمي بايست كرده اند.

ولي آيا آن 42 رنگ بنام فرش تبريز را من ساخته ام يا در قرن حاضر طبق فرمول آورده شده توسط فلان مسئول بي سواد(در اين رابطه)از خارج اسم گذاري شده؟ به جرات مي توان گفت كه در حال حاضر ما هيچ كمبودي نسبت به دوره صفويه نداريم بلكه فرش اصيل خود را توليد نميكنيم تا در بازارهاي جهاني رقيب نداشته باشيم. آيا واقعا مغزهاي كوچك ما جهت شناختن كارخانه هاي رنگ خداوند نبوده است؟ مثلا ما در يك دوره افتخار خواهيم كرد كه اتحاديه تولد كنندگان فرش دست باف آذر شهر 2000نفر عضو دارد!

چرا اتحاديه هاي توليدي فرش در آذربايجان شرقي داشته باشند؟ بگذريم از تمام ايران و تمام انگورستانهاي آذربايجان. اگر تمام توجه تان را به کاری معطوف کنید میتوانید آن را با موفقیت انجام دهید گاهی در انجام کارهایتان بی ثبات و متعییر هستید و مایلید که از نتایج سعی و تلاش خود خیلی سریع مطلع شوید از شرکت در بحث های خوب و مفید لذت میبرید بی طاقت هستید و زود هیجان زده میشوید با توجه به اینکه به سرعت دوستی های خود را بر هم میزنید نگهداری رفقا برای شما چندان ساده به نظر نمی رسد.

فردی صبور و پر طاقت هستید که اراده تان بسیار قوی است دوست دارید کارها را به اهستگی ولی بطور جدی انجام دهید خجالتی هستید و نزد اطرافیانتان قابل اعتمادید شریک زندگی خود را با دقت و تمام احساس قلبیتان انتخاب مینمایید و از هر گونه مشاجره و ناسازگاری اجتناب میکنید. به طور کلی فردی مودبی هستید به سرعت عصبانی میشوید ولی خیلی سریع به حال اولیه باز میگردید از زیبایی در هر نوع ان لذت می برید فرد محبوبی هستید شما سرشت خونگرم و سخاوتمند دارید. فردی با محبت ملایم خونگرم و دلسوز هستید اغلب اوقات از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرید و کمی احساس ترس در شما دیده می شود برخی مواقع مردم از اخلاق خوب شما سو استفاده میکند شریک زندگی خود را تحت هر شرایطی که از نظر روحی و جسمی داشته باشید میپرستید و ارتباطات شما با دیگران در وضعیت متعادلی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید