انواع سرطان روده بزرگ و پولیپ روده – بیماری سرطان

داشتن فامیل درجه یک مبتلا به سرطان روده بزرگ، به ویژه اگر سرطان قبل از سن 55 سالگی تشخیص داده شده باشد، تقریباً خطر ابتلا به این بیماری را دو برابر می کند. تصور می شود که یک برنامه غذایی پرچرب که فیبر کمی هم دارد، احتمال ابتلاء شخص را به سرطان روده بزرگ افزایش می دهد. از جایی که ماشینتان را پارک کردید، تا ابتدای تنگه واشی کمی پیادهروی دارید (بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه).

اگر قصد سفر به مشهد را دارید علاوه بر حرم مطهر امام رضا از این منطقه زیبا نیز می توانید دیدن کنید. طبیعت و ساحل در امتداد استان ایرکوست متنوع است و گزینههای مختلفی را برای گردشگران برای دیدن از مناظر مختلف ارائه میدهد. در اطراف دریاچه بایکال حدود ۲۶۰۰ گونه متفاوت از گیاهان رشد میکنند که ۷۰ درصد از آنها بومی همین منطقه هستند. یکی از ویژگیهای منحصر به فرد دریاچه بایکال، آب بینهایت زلال و شفافیت بالای آن است.

این دریاچه از کشور بلژیک بزرگتر است و کیفیت شفافیت آب تا عمق حداکثر 40 متری قابل مشاهده است. به گونهای که تا عمق ۴۰ متری این دریاچه ماهیان و گیاهان زیر آب به راحتی دیده میشوند. در سفر فراموش نشدنی به بزرگترین و دورافتادهترین مناطق جهان یعنی سیبری و بازدید از منحصر به فردترین دریاچه جهان تجربهای لذت بخش خواهید داشت. همچنین دریاچه بایکال با عمق ۱۷۰۰ متر عمیقترین دریاچه دنیا نیز بشمار میرود و از نظر حجم آب ذخیره شده در دریاچه، بزرگترین منبع آب شیرین جهان هم بشمار میرود. پاسخ: یعنی رودهایی که تمام آب آنها در کشور جریان دارد و وارد دریاچه های داخلی می شود.

دمای دریاچه بایکال در زمستان به منفی بیست درجه نیز میرسد. دما در اطراف دریاچه در گرمترین روزها و ساعتها از ۱۷ درجه عبور نمیکند. دادههای این مقاله، با استفاده از اطلاعاتِ در دسترس در مورد ۳۰ حوضه آبریز (Drainage basin) و ۴۷۸ زیر-حوضه آبریز در ایران به دست آمده است. مهم ترین منابع آب قابل دسترس را بنویسید. ایران حدود ۹۰ درصد از منابع آبی خود را برای کشاورزی مصرف میکند و این در حالی است که مناطقی که به دلیل اضافه برداشت از منابع آب زیرزمینی با خطر فرونشست روبهرو شدهاند نیز حدود ۷۱ درصد از جمعیت کشور را در خود جای میدهند و ۷۰ درصد از تقاضای آب در ایران هم به همین مناطق مربوط میشود.

اما اگر کمپینگ را ترجیح میدهید، میتوانید در ضلع جنوبی دریاچه کمپ برپا کنید و چادر بزنید. دریاچه بایکال یک پدیده جغرافیایی است که حدود 25 تا 30 میلیون سال پیش شکل گرفته است و مسافران میتوانند از چشم اندازهای هیجان انگیز آبهای آبی رنگ و رشته کوههای سر به فلک کشیده در سراسر ساحل آن لذت ببرند. ولی ده هزار سرباز او در ساحل شرقی آن شط براثر حمله سواران مسقندی به قتل رسیدند با اینکه سواران صفوف جلو می دانستند که کوروش به سواران صفوف عقب گفته است که عقب نشینی نمایند کماکان با دلیری می جنگیدند و خود را فدا میکردند ده هزار تن از مردان رشید قشون کوروش در آن جنگ کشته شدندو شمار تلفات سواران مسقندی به همان اندازه بود.

به بیانی دیگر شاید بتوان گفت یکی از معدود نقاط ایران زمین که هنوز طبیعت به صورت کامل در آن جریان دارد و به زندگی و زیستن میپردازد منطقۀ ممرز است که هم جنگل دارد و درختان تنومند و هم دریاچه دارد و ساکنانش در آرامش تمام به حیات خود ادامه میدهند. دریاچه هیلیر اولین بار در سال ۱۸۰۲ توسط یک دریانورد و نقشهکش بریتانیایی به نام “متیو فلیندرز” کشف شد. ما بین استان ایرکوتسک و جمهوری بوریاتیا دریاچه ای با بزرگترین منبع آب شیرین دنیا وجود دارد که در ادامه قصد داریم تا به تشریح ویژگیهای این دریاچه، یعنی دریاچه بایکال بپردازیم.

در فصول پر باران سال که بارش برف و باران زیاد است میزان آب دریاچه افزایش می­یابد و نسبت به فصول کم آب سال بیشتر است. از آنجایی که سطح دریاچه های سوپریر ، هورون ، میشیگان و ایری تقریباً همه از سطح دریا یکسان هستند ، در حالی که دریاچه انتاریو به میزان قابل توجهی پایین تر است و از آنجا که تفرج نیاگارا مانع از همه ناوبری های طبیعی می شود ، چهار دریاچه فوقانی معمولاً “بالایی” نامیده می شوند.

به طور مشخص، در بازه ۱۴ ساله مورد مطالعه، تعداد حلقه چاههای ثبت شده و مجاز در کشور، از ۴۶۰ هزار مورد به ۷۹۴ هزار مورد افزایش یافته است که کمترین میزان افزایش در «ابرقو» و به میزان ۱٫۹ درصد و بیشترین میزان افزایش هم در هامون (هیرمند) و به میزان ۳۵۰ درصد بوده است. اوسادبا سوکاچوا یک خانه چوبی کوچک در حاشیه مرکز تاریخی شهر ایرکوتسک است. یکی از این شهرها «کردشت» و قلعه تاریخی اش است که به فرمان نایب السلطنه عباس میرزا در گیر و دار جنگ های ایران و روس ساخته شده.

ایرکوتسک شهری تاریخی و یکی از دروازههای اصلی دسترسی به دریاچه بایکال است. بلندای دریاچه در سنجش با آبهای آزاد 820 متر است و گسترهی حوزهی آبریز آن نزدیک به 42000 کیلومتر مربع برآورد شده بود. این موزه خانه در دهه 1980 بازسازی شد و داستان خانواده کنت سرگئی و همسرش ماریا ولکونسکایا را هنگام تبعید در ایرکوتسک روایت میکند. اشاره کرد. یک سینما چهار بعدی در قلعه سحرآمیز وجود دارد که می توانید در کنار دوستان و خانواده از آن لذت ببرید. به همین خاطر است که گردشگران زیادی از سراسر جهان در نیمه دوم سال و یا در طول زمستان از دریاچه بایکال بازدید میکنند تا این شگفتی را از نزدیک ببینند و جذابترین روزهای زمستانی خود را در سیبری تجربه کنند.

در این صفحه تعداد 90 مقاله تخصصی درباره دریاچه بایکال که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. ما از آب برای نوشیدن، تهیه غذا، تولید انرژی، تولید محصولات، استخراج مواد معدنی خام از زمین و هر چیز دیگری در این میان استفاده میکنیم. در میان سواحل جنگلی و کوهستانی دریاچه میتوانید گوزن، خرس، گرگ و جانوران نادر دیگر را پیدا کنید. اخیراً برخی برای اشاره به این دریا در زبان فارسی از عبارت «دریای کاسپی» هم استفاده کردهاند و برخی حتی نام انگلیسی/فرانسه «کاسپین» (با پسوند غربی -ian) را در نوشته فارسی خود وارد کردهاند.

دیدگاهتان را بنویسید