انجمن مهندسین کشاورزی

مزایای گاوداری شیری چه می باشد؟ در هر گاوداری گاوهایی وجود دارد که برای دوره ی شیردهی خود خیلی چاق یا خیلی لاغر هستند که بایستی این گاوها شناسایی شوند که عدم شناسایی آنها باعث از دست دادن تولید و کاهش راندمان تولید مثل هزینه زیادی در بر دارد. بسیاری از متخصصان تغذیه گاو شیری بر این باور هستند که گله ای که در آن حداقل ۴۰ درصد گاوها مشغول نشخوار کردن باشند، از نظر شکمبه سالم هستند. با این وجود خطر ایجاد اسیدوز تحت بالینی (SARA) افزایش می یابد. 🐃شناخت گاو نژاد سیمنتال 🐃خصوصیات گاو سمینتال 🐃زمان ورود گاو سمینتال در ایران 🐃وزن گاو سمینال 🐃میزان شیردهی گاو نژاد سمینال 🐃دلایل استفاده از گاو سمینتال برای اصلاح نژاد 🐃شناخت گاو نژاد سیمنتال گاو سمینتال به نام علمی Simmental جز بهترین گاوهای شیر و گوشتی در جهان می باشد.

باتوجه به غذای کم به مواد مغذی، میتوان نسبت علوفه به کنسانتره را افزایش داده و با استفاده از ترکیبات ازتدار غیر پروتئینی هزینههای غذایی را کاهش داد. از اینرو درک عوامل موثر در افزایش خطر وقوع اسیدوز تحت بالینی و راهکارهای مدیریتی و تغذیه ای برای کاهش وقوع اسیدوز تحت بالینی در گله بسیار مهم است. این شرایط ممکن است در اسیدوز حاد بیشتر از اسیدوز تحت بالینی باشد. در pH بالا، بیشتر اسیدهای چرب فرار به حالت یونیزه هستند در حالیکه در pH پایین حالت پروتونه غالب است. در pH پایین فرم غیرفعال اسیدهای چرب کوتاه زنجیر غالب است که تصور میشود بوسیله اپیتلیوم شکمبه جذب میشوند (اونز، 1998 و اسلیتر، 1976)، اما در هنگام اسیدوز جذب اسیدهای چرب کوتاه زنجیر کاهش مییابد (کرهبیل و همکاران، 1995). این کاهش شاید به علت کراتینه شدن بافت شکمبه باشد (چرچ، 1988)، اما وقتی که pH شکمبه در حالت عادی باشد، جذب اسیدهای کوتاه زنجیر به صورت کارآمد خواهد بود زیرا بطور پیوسته اسید برداشت شده و دوباره در شکمبه تولید میشود (ون سوست، 1994). اسیدهای کوتاه زنجیر علاوه بر جذب درشکمبه، در هزارلا و شیردان میتوانند جذب شوند.

راندمان بافرینگ شکمبه از طریق کاهش مقدار بافری که از بزاق ترشح میشود و کاهش حجم مایع بزاق که میزان رقت را تحت تأثیر قرار میدهد، کاهش مییابد (اونز، 1998 و اسلیتر، 1976). وجود مقدار زیادی غله در جیره و عدم وجود مقدار مناسب فیبر موثر برای تحریک نشخوار باعث کاهش بافرینگ شکمبه میشود. بزاق حاوی فسفات و بیکربنات است که بعنوان بافر عمل کرده و pH شکمبه را بین 5/5 تا 5/7 نگه میدارد که محدوده طبیعی pH شکمبه است (چرچ، 1988). تحریک نشخوار تقریباً بوسیله علوفههایی با اندازه قطعات بلند ایجاد میشود (راچکبوش، 1988). وقتی که اندازه ذرات جیره کوچک میشود و مقدار غله جیره افزایش مییابد، مدت زمان صرف شده برای خوردن و نشخوار کم میشود که این امر منجر به کاهش تولید بزاق میشود.

در زمان خوردن و یا نشخوار کردن، گاو مقدار زیادی بزاق (تقریباً 180 لیتر در روز) تولید میکند. هضم مقادیر زیاد خوراکهای با تخمیرپذیری بالا منجر به تولید مقادیر زیادی اسیدهای چرب فرار (VFA) می شود. دوره های طولانی تر افت pH شکمبه (بیش از ۳ یا ۴ ساعت) موجب نگرانی هستند زیرا بر هضم فیبر تأثیر منفی داشته، ظرفیت جذب مخاط شکمبه را کاهش داده و حتی باعث آسیب دیدن مخاط شکمبه می شوند. بسیاری از باکتریهای سلولایتیک توانایی هضم سلولز و نشاسته را دارند. علت دقیق این تنوع مشخص نیست اما احتمالاً عواملی چون سطح خوراک مصرفی، سرعت مصرف خوراک، جداکردن و انتخاب خوراک توسط گاو، میزان ترشح بزاق، جمعیت میکروبی غالب در شکمبه، ابتلای قبلی به اسیدوز، نرخ عبور خوراک از شکمبه، اختلاف در ظرفیت جذب بافت پوششی شکمبه و سایر جنبه های فیزیولوژیکی و رفتاری در این تنوع دخالت دارند.

اگرچه انقباضات شکمبه در زمان مشخص پایدار میماند، اما وقتی میزان غله در جیره زیاد است انقباضات شکمبه دامنههای پایینتری (یا به نوعی ضعیفتر) دارد اما بر فرکانس و نرخ انقباضات اثر گذار نیست که از جمله عوامل موثر در این امر می توان به کاهش اندازه قطعات و اثر گذاری کمتر بر روی گیرنده های مکانیکی و یا مهاری که بوسیله VFA اتفاق میافتد و یا هر دوی آنها اشاره نمود (روک بوش، 1988). حضور لاکتات در دئودنوم باعث کاهش حرکات شکمبه میشود. هر یک از این سخنان کوتاه را در جای خود بکار می برند و سخن خود را در قالب لفاف می گویند.

در این لحظه گاو با حمایت سایر نفرات تیم بیشتر گیج می شود و بر زمین می افتد. مشاهده شده که تعداد موارد اسیدوز در یکماه اول پس از زایش بیشتر است. زمانی که گیاهان جوان حدود سه عدد برگ داشتند می توان آنان را جابجا کرد. منظور از مکانیزه شدن کشاورزی، بالارفتن سرعت و دقت انجام کار، برای برداشت محصولات بیشتر و باکیفیت می باشد. در اسیدوز حاد pH شکمبه به شدت کاهش یافته (pH زیر ۴/۸) و برای مدت زمان طولانی (بیشتر از ۲۴ ساعت) پایین باقی می ماند و در صورتی که اقدامی صورت نگیرد می تواند به اسیدوز سیستمیک (متابولیک) تبدیل شود.

کافیست با یک تماس توسط بخش فروش ما در ارتباط باشید و سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت و در زمان و مکان تعیین شده سفارش را دریافت کنید. چرا که ما برای خودکفایی گندم، باعث شدیم کشت محصولات کشاورزی دیگر، انجام نشود. نقش اصلی پاستورها اما مراقبت از گاو ها است تا کسی با فرو کردن و یا ضربه زدن با وسایل عجیب و غریب از عقب به گاو ها آنها را اذیت نکنند، یا اینکه گاوها به هر دلیل نچرخند و بر خلاف مسیر حرکت نکنند و نهایتا اینکه به گاو هایی که می ایستند و یا از مسیر سایر گاو ها جدا شده اند کمک می کنند تا در مسیر درست قرار گرفته و به سمت میدان گاو بازی شروع به حرکت و دویدن بکنند.

همچنین عادت دادن گوساله به حرکت به دنبال فرد ممکن است بعدا در هنگام انتقال گاوها از جایی به جای دیگر مشکل ساز باشد. 5- دفعات خوراک دادن به گاوها را تنظیم نموده و مطابق برنامه عمل نمایید. خطر اسیدوز برای همه گاوها یکسان نیست. اگرچه مشاهده میزان نشخوار گاوها در یک زمان نمی تواند شاخص دقیقی برای سلامت شکمبه باشد و برای افزایش دقت لازم است که مشاهده گاوها در چندین روز و در زمان های مختلف انجام شود.

بافر شکمبه ای ناکافی به علت فیبر ناکافی در جیره ی غذایی و یا فیبر طبیعی ناکافی خوراک از زیاد از کربوهیدراتهایی قابل تخمیر در شکمبه هستند و سازش ناکافی شکمبه ای حیوان با شرایط محیطی ( به یک جیره غذایی با قابلیت تخمیر بالا) اگرچه این دسته ها به طور جداگانه مورد بحث واقع شده اند در اینجا اهمیت دارد تا بفهمیم که هر یک از آنها به تنهایی نمی تواند مشاهده شود. این سیستم آمیزهای از دو سیستم قبلی میباشد و مهمترین خوراک دام علوفه باقیمانده مزارع است که با مقادیر متفاوتی از غلات و دانههای روغنی تکمیل شدهاست.

همکاری خود با مجله ی فکاهی توفیق را از سال 1317 آغازید و تا آخرین شماره ی این مجله در آن قلم زد . نحوه کشته شدن گاو اینگونه است که ابتدا چند ضربه با شمشیر به گاو زده می شود و وقتی گاو دیگر توان ادامه نداشت از بین پارچه قرمز و یا صورتی رنگ خود شمشیر را باید در وسط پیشانی گاو فرو کند. اگر نگه دارنده پستان ضعیف باشد، پستان به حالت شل و پاندولی در می آید. اسیدهای چرب فرار در شکمبه به دو حالت پروتونه و یونیزه وجود دارند که جذب آنها از دیواره شکمبه باعث افزایش pH می شود.

اسیدوز تحت حاد به دلیل تجمع اسیدهای چرب فرار (VFA) در شکمبه ایجاد می شود. در صورتی که تولید اسیدهای چرب فرار فراتر از گنجایش شکمبه برای حفظ تعادل باشد، افت pH شکمبه اتفاق می افتد. علی رغم تمام پیشرفت ها در علم تغذیه ، مشکلات مربوط به تغذیه هنوز تولید مثل را تحت الشعاع خود قرار می دهد . •گروههای TMR براساس تولید شیر به میزان 30%،20% و 10% بیشتر از میانگین موجود، باید بترتیب در سیستم تک گروهی، دو گروهی سه گروهی نگهداری شوند. در بیشتر مناطق میش ها دوره آنستروس(عدم فعالیت جنسی) ندارند. آسیب بافتهای جذبی مجرای گوارش احتمال ورود باکتری ها، آمین ها و سموم تولید شده توسط باکتری ها (لیپوپلی ساکاریدها) به جریان خون سیاهرگ باب کبدی را افزایش داده و می تواند منجر به آبسه های کبدی و پاسخ های التهابی شود.

دیدگاهتان را بنویسید