اختراع گاوآهن (خیش)

در صورت درد یا ناراحتی بیش از حد گلو، قفسه سینه یا سر فرد مبتلا به خروسک می توان از مسکن های بدون نیاز به نسخه برای کاهش درد و ناراحتی استفاده کرد. خروسک در کودکان و نوزادان دیده میشود و درصدی از دلایل بستری کودکان را به خود اختصاص میدهد. این کار باعث میشود دامها جیرهی نسبتا یکسان و مناسب با شرایط تولیدی خود دریافت کنند. یک دهه بعد، در سال ۱۸۰۷ میلادی، دیوید پیکاک (David Peacock) توانست پتنت دیگری برای نوعی خیش فلزی دریافت کند و حتی برای محکمکاری بیشتر، دو مورد از پتنتهای مرتبط با اختراع خود را از صاحبانشان خریداری نمود.

به همین ترتیب، از آن جا که تعداد گاو زیادی ندارید، مشکلات تغذیهای مرتبط با یک گاو به خصوص، کاهش مییابد. سعی شود زمان مخلوط شدن کنسانتره در میکسر، به حدکافی باشد تا به خوبی مواد ریزمغذی با سایر مواد مخلوط شود .در این میان میکسرهای افقی، نتایج بهتری نسبت به میکسرهای عمودی دارند. گاوهای نر ی هستند که اسپرمهای آنها در ده گله یا بیشتر تست نتایج شده اند . اگر نه، شما باید ببینید آیا میتوانید آنها را فراهم کنید. 2- پشت به پشت ، هر دو نوع آنها معایب و مزایایی دارند لیکن در اکثر شرایط صورت به طرف خارج یعنی پشت به پشت هزینه تولید را کاهش می دهد.

مقدار تولید کاه گندم حدود ۵/۱ برابر مقدار تولید دانه در هر هکتار است. سهم لیگنین، ADF کاهش مییابد و قابلیت هضم دانه به 80 درصد و فیبر به 35 درصد افزایش مییابد. خط شیری 2/1 تا 3/2 دانه است. ماده خشک بلال به 45تا 55 درصد و کل بوته به 30 تا 35 درصد میرسد. حداقل ضریب هم خونی محاسبه شده صفر و حداکثر آن 844/39، 844/39 و 780/25 درصد به ترتیب برای کل جمعیت، جمعیت گاوهای ماده و جمعیت گاوهای نر بود.

یک نکته قابل توجه این است در هیچ صورتی از اصلاح نژاد نباید از اسپرم گاو نر آمیخته (دورگه) استفاده کرد، زیرا در اغلب موارد ممکن است منجر به شکافهای نژادی ناخواسته و نامناسب شود. ماندن بیش از حد خوراک در آخور به میزان قابل توجهی از کیفیت آن میکاهد. به علت کیفیت و طعم خوبی که نان وایقان داشت اکثر اهالی این دو شهر نان مصرفی خود را از وایقانی ها تهیه می کردند. به عنوان مثال میزان پروتئین بسیار بالا یا بسیار کم در کنجالهها نشان از عدم کیفیت و همچنین تقلب در بار است. همچنین اگر به دنبال فهرستی از حیوانات مزرعه هستید این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

همچنین این نوع وزن بیشتری نیز دارد و در نتیجه نرخ بیشتری برای آن در نظر گرفته می شود. اما مقاومت سلامتی پایین تری دارند، در مقابل نژاد های بومی گاو ایران علاوه بر این که می توان تولیداتش را به مرور با اصلاح نژاد، تغذیه مناسب و بهداشت مطلوب بالا برد و به رقبای خارجی رساند به علاوه نژاد های بومی به خاطر سازگاری با آب و هوای ایران کم تر دچار مریضی و مشکلات بهداشتی می شوند و از نظر نویسنده چه بهتر که نژاد های بومی در حال انقراض را حفظ کرده و برتری این نژاد های ایرانی را نسبت به دام خارجی اثبات کنیم.

دما: به هوای سرد و یخ بندان حساسه به جز گونه ی امریکایی ،بقیه رو نمیشه تو حیاط تو زمستون نگه داشت باید با پلاستیک دورشو پوشانید.گرمای زیاد هم براش مهم نیست! یکی از نکات بسیار ضروری در جوجهکشی تخم نطفه دار مرغ ابریشمی کوپال این است که برای جلوگیری از چسبیدن زرده به پوسته داخلی باید در طول شبانهروز با یک نظم خاص وضعیت تخمها را تغییر دهید. یکی دیگر از موارد هدر رفت خوراک استفاده از ادوات کشاورزی نامناسب در هنگام برداشت محصول است. برداشت سریعتر از موعد علوفه ذرت، به دلیل داشتن ماده خشک پایین و بلال کمتر، باعث کاهش انرژی و مواد مغذی در سیلوی ذرت می شود.

این ترکیبات از شکمبه جذب می شود و به عنوان منبع انرژی به وسیله گاو مورد استفاده قرار می گیرد. در این عارضه شیردان از محل طبیعی خود به طرف زیر شکمبه و به سمت چپ دیواره حفره شکمبه حرکت میکند. حفره پارالومبالیس ابزاری مهم در جهت کنترل پربودن شکمبه و ماده مصرفی خشک است . گاومیش هایی گه خریداری می شوند از همان ابتدای ورود در قرنطینه نگهداری شده تا از لحاظ بیماریهای سل و بوسلوز مورد تست و بررسی قرار گیرند در صورت منفی بودن این دو بیماری دامها وارد گله می شوند سپس از گاو میش هایی که قرار است انتقال جنین یا تلقیح مصنوعی برای انجام کارهای اصلاحی صورت گیرد خونگیری به عمل می آید تا از لحاظ بیماریهای تناسلی مورد بررسی قرار کیرند هر راس دام ماده ای که خونگیری می شود شماره کپل (و در صورت نداشتن شماره کپل شماره گوش آن دام)در قسمت بر چسب لوله خونگیری می نویسیم زمانیکه خونگیری دامها پایان یافت قالب های یخی را در اطراف لوهلی خونگیری قرار داده و در اسرع وقت جهت انجام آزمایشات و مشخص شدن بیماری به کرج فرستاده میشود بعد از اعلام نتیجه توسط آزمایشگاه کرج دامهایی که سلامتی کامل دارند جدا نموده و در محل جداگانه نگهداری و تغذیه می شوند.

به همین جهت ، اجرای طرح توجیهی پرورش گاو شیری هلشتاین ، ازجمله اقدامات بشر در زمینه سلامت بوده ، که همچنان در حال توسعه و افزایش می باشد . آن ها آهسته رشد می کنند، حتی نمونه هایی که به گیاهان بزرگ تبدیل می شوند می توانند برای مدت زمانی در داخل خانه نگهداری شوند. میتوانید از گونههای کامپکت آن به شکل کلکسیون در بین ساکولنتهای خود نگهداری نمایید. ایجاد گروههای پایدار در دوره خشکی به نظر میرسد که چندین ایده داشته باشد، نخست اینکه گروه مدت زیادی قبل از تاریخ زایش شکل گرفته است و حتی گاوهایی که یک یا دو هفته زودتر زایش میکنند، در وضعیت پایداری به سر میبرند.

عرض و شکل بیلچه مورد نصب به هدف و شرایط کار بستگی دارد. مدیریت صحیح در هنگام کاشت و برداشت علوفه و غلات در مزرعه سهم بسزایی در کاهش اتلاف خوراک و تحمیل هزینههای مازاد در گلههای گاو شیری دارد. به طور مثال در هنگام برداشت علوفه ذرت استفاده از چاپرهای دو ردیفه به جای استفاده از چاپرهای چهار و شش ردیفه باعث میشود که در ادامه و پس از استفاده از سیلوی ذرت میزان بسیار زیادی از چوب بلالها را در آخورها مشاهده کنیم که باعث اتلاف فیبر جیره و کاهش چربی شیر میشود.

هر کدام از ماتادورها باید 15 دقیقه با هر گاو بازی کنند، و بعد نوبت به نفر بعدی میرسد و قانون مسابقه این است که اگر هر کدام از ماتادورها خسته و یا زخمی شدند باید ماتادور ارشد به جای او ایفای نقش کند. در نتیجه واکنش مِیلارد یا قهوهای شدن رخ میدهد که مواد مغذی از بین میرود و باعث بروز بیماری در دام میشود. راههای مختلفی وجود دارد که شما میتوانید موجب سود آور شدن گاوداری خود شوید. در اثر تجزیه ATP فراورده های نظیر اینوزین منو فسفات(IMP) و هیپوگزانتنین (HX) تولید می شود که بوی گوشت ناشی از وجود این ترکیبات است.

خسارات اقتصادی لوکوز شامل هزینه های برنامه های کنترل و ریشه کنی، کاهش تولید شیر و مشکل در صادرات دام می باشد. در نتیجه، گاوها تنها ۲٫۵ تا ۳٫۵ ساعت در روز را صرف محیط خارج از جایگاه می کنند و در این زمان دور از خوراک، آب و استال ها می باشند. نمونه های خون وداج هفته ای از ۲ هفته قبل تا ۹ هفته پس از زایش در ۳ ساعت پس از تغذیه دادن صبح بدست آمد. برعکس قیمت اوسط قسم بز ها در این مارکیت ها ۳۰۰ افغانی وقیمت هر قسم گوسفند ۵۱۰۰ افغانی میباشد.این نشان میدهد که گاو ها ۷ چند قیمتی نظر به بز ها و ۵ چند قیمتی نظر به گوسفند میباشد و یک مالدار میتواند ۷ بز یا ۵ گوسفند به عین قیمت که یک گاو ویا بقه خریداری میکند بدست بیاورد.

از نظر توانایی تولید مثل و دو قلوزایی نیز نسبت به بسیاری از نژاد های دیگر دارای برتری می باشد. که نه تنها باعث از بین رفتن سرمایه میشود بلکه علوفه و سیلوی با کیفیتی هم تولید نمیشود. شما میتوانید گاو ارگانیک پرورش دهید یا لبنیات تولید کرده و با فروش مستقیم به عمده فروشان و یا مصرف کنندگان گوشت و شیر گاو، درآمد کسب کنید. برای کنترل آن میتوان گاوهای شیری را براساس تولید شیر، وزن و یا شکم زایش گروه بندی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید